Menu
 

Bordāns: Dievkalpojumi nav aizliegti, taču nav atļauta fiziska klātbūtne tajos

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Līdz ar ārkārtējo situāciju dievkalpojumi Latvijā nav aizliegti, taču nav atļauta organizēta pulcēšanās uz tiem un fiziskā klātbūtne, šodien tiekoties ar reliģisko organizāciju pārstāvjiem, atzīmējis tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP). 

Tieslietu ministrijā norādīja, ka attiecībā uz reliģisko organizāciju darbību Bordāns skaidrojis, ka rīkojumā ir noteikts, ka ir aizliegtas reliģiskās darbības, kas veicamas pulcējoties. Taču dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, bet nepulcina uz to draudzi, nav uzskatāma par reliģisko darbību, kas veicama pulcējoties, tādējādi minētās darbības ir atļautas. 

Pirmdien stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kuri pastiprina iepriekš ieviestos ierobežojumus, aizliedzot arī jebkādus privātos pasākumus, izņemot bēru ceremoniju noturēšanu ārtelpās, ja tiek ievērota savstarpējā divu metru distance starp personām un citi epidemioloģiskās drošības noteikumi.

"Tā ir pozitīvā ziņa ārkārtējā situācijā - dievkalpojumi nav aizliegti, taču nav atļauta organizēta pulcēšanās uz tiem - fiziskā klātbūtne, lai rūpētos par sabiedrības veselības drošību. Tas nenozīmē, ka cilvēkiem nav iespējas lūgties. Šoreiz to darīsim, paliekot mājās, savās ģimenēs! Tādā veidā mēs būsim vienoti un palīdzēsim ārstiem un māsiņām, robežsargiem un policistiem, visiem, kas šobrīd cīnās pret vīrusa Covid-19 izplatību," preses paziņojumā citēts Bordāns. 

Ministrijā skaidroja, ka, ņemot vērā to, ka reliģisko organizāciju telpas jeb dievnami ir publiskās vietas, uz reliģiskajām organizācijām ir tieši attiecināmi rīkojuma noteikumi par distancēšanos. Šobrīd rīkojumā nav noteikts konkrēts personu skaits, kas var atrasties publiskajās vietās, tostarp reliģisko norišu vietās tomēr, ikvienam ir jāievēro divu metru distancēšanās. Tas ir attiecināms gan uz garīgo personālu, rīkojot dievkalpojumu, gan uz dievnamu individuālajiem apmeklētājiem, gan uz citām personām, kā, piemēram, personām, kas veido dievkalpojuma videotiešraidi.

Attiecīgi Bordāns aicina palikt mājās un iespēju robežās saziņai ar dievnamiem un liturģiskajām procedūrām izmantot elektroniskās saziņas līdzekļus, tostarp sekojot līdzi dievkalpojumiem tiešraidē un tiešsaistē. 

Ministrs arī augsti novērtē reliģisko organizāciju pārstāvju aktīvo iesaisti ieviesto drošības pasākumu skaidrošanā un ticīgo mudināšanā "palikt mājās", pēc iespējas atturoties no publisku vietu, tai skaitā, dievnamu apmeklējuma, tā vietā aicinot reliģiskās darbības veikšanai izmantot attālinātus dalības veidus. Tāpat tieslietu ministrs aicina visas draudzes publiski informēt draudzes locekļus par jauniem ierobežojumiem un nepieciešamību ievērot divu metru distancēšanos, nodrošinot maksimālo piesardzību.

Tieslietu ministrijas pārstāvji drīzumā tiksies ar reliģisko organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu Lieldienu svētku norisi reliģiskajās organizācijās.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.