Menu
 

VDD rosina apsūdzēt bijušo Stopiņu novada domes deputātu par Latvijas iedzīvotāju deportāciju rupju noniecināšanu

  • Autors:  LETA
VDD rosina apsūdzēt bijušo Stopiņu novada domes deputātu par Latvijas iedzīvotāju deportāciju rupju noniecināšanu

Valsts drošības dienests (VDD) lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Stopiņu novada domes deputātu Juriju Vasiļjevu par PSRS īstenoto Latvijas iedzīvotāju deportāciju rupju noniecināšanu.

Neminot personas vārdu, VDD aģentūru LETA informēja, ka persona pagājušajā gadā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā 25.martā sociālajā tīklā "Facebook" publicēja komentāru krievu valodā, apgalvojot, ka 1941.gada 14.jūnijā un 1949.gada 25.martā 57 549 Latvijas iedzīvotājus "aizveda iegūt izglītību, pie tam bez maksas". 

Persona savā komentārā norādīja, ka tie, kuri atgriezās Latvijā, saņem lielākus pabalstus nekā daži pensiju, turklāt "atgriezties izvēlējās ne visi, jo Sibīrijā viņiem šķita labāk".

VDD vērtējumā persona savā komentārā publiski rupji noniecinājusi 1941.gada 14.jūnija un 1949.gada 25.marta deportācijas, kas saskaņā ar Romas Starptautiskās krimināltiesas statūtu atzīstamas par noziegumiem pret cilvēci. Turklāt persona šos Latvijas tautai traģiskos notikumus savā komentārā interpretējusi kā iedzīvotājiem labvēlīgus, tādējādi ņirgājoties par tiem.

Kriminālprocess tagad nodots Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai.

Likums par PSRS īstenoto noziegumu pret cilvēci rupju noniecināšanu paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Vasiļjevs Stopiņu novada domē tika ievēlēts 2013.gadā no partijas "Saskaņas centrs" saraksta, savukārt 2018.gadā viņš kandidēja Saeimas vēlēšanas no "Rīcības partijas" saraksta, taču netika ievēlēts. Vasiļjevs arī ir valdes loceklis SIA "Rīgas cīņu sporta skola".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.