Menu
 

LOK un LOSF sniegs finansiālu atbalstu sporta leģendas Jāņa Lūša ārstēšanā, aicina iesaistīties palīdzības sniegšanā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Olimpiešu sociālais fonds (LOSF) sniegs atbalstu Latvijas sporta leģendai Jānim Lūsim, cīņā ar smagu slimību.

Kā informēja LOK, izcilā Latvijas šķēpmetēja Jāņa Lūša ārstniecības 12 mēnešu periodam nepieciešami medikamenti (13 iepakojumi), kura viena iepakojuma izmaksas ir 7190,71 eiro, bet kopējās ārstniecības kursa izmaksas ir 93 479,23 eiro. Nacionālais veselības dienests (NVD) paredz kompensāciju 14 228,72 eiro apmērā jeb 1094,51 eiro par katru iepakojumu. Līdz ar to trūkstošo summu jeb 6096,20 eiro katru mēnesi nepieciešams nodrošināt papildus, taču Jāņa Lūša ģimenes rīcībā šādu līdzekļu nav.

Šobrīd ir iegādāts viens iepakojums medikamentu aprīļa mēnesim, ko nodrošināja NVD un Ziedot.lv akcijas “Palīdzība Jānim Lūsim” saziedotie līdzekļi.

LOK valde uzdevusi LOSF no maija nodrošināt nepieciešamo ikmēneša līdzmaksājumu medikamentu iegādei. Vienlaikus tiks sagatavota vēstule Izglītības un zinātnes ministrijai pārskatīt valsts budžeta piešķīrumu LOK un LOSF, lai nodrošinātu iespēju veikt līdzmaksājumu.

LOK arī lūgs sniegt finansiālu atbalstu Jāņa Lūša ārstniecībai Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidentam Tomasam Baham un Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas prezidentam Sebastjanam Ko.

LOK aicina Latvijas sporta veidu federācijas, sportistus, trenerus un ikvienu iesaistīties palīdzības sniegšanā Jānim Lūsim, ziedojot labdarības organizācijas Ziedot.lv mājaslapā internetā. Ziedot ir iespējams šeit.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.