Menu
 

Valsts policija pateicas AS "Pasažieru vilciens" darbiniekiem par bezvēsts prombūtnē esoša zēna atrašanu Inčukalna novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Šā gada 8. martā ap pulksten 18.45 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirknī tika saņemta informācija, ka Inčukalna pagasta Egļupē bezvēsts pazudis astoņgadīgs puika, kuram ir veselības problēmas un kurš var neorientēties apkārtējā vidē.

Turklāt puika prom no mājām bija devies bez apģērba un apaviem, un, ņemot vērā šos nestandarta apstākļus, bija nepieciešams reaģēt ātri un darīt visu nepieciešamo, lai zēns tiktu atrasts pēc iespējas ātrāk.

Meklēšanas darbos tika iesaistīti Valsts policijas darbinieki, kinologs ar suni, Speciālā uzdevuma bataljons (SUB), tika apzinātas vietējās zemessardzes brigādes, meklēšanas darbos gatavojās pievienoties Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ar helikopteru un termoskaneri. Meklēšanā arī iesaistījās daudz iedzīvotāju, kuri pārzināja tuvāko apkārtni.

Valsts policijā norāda, ka meklēšanas darbus apgrūtināja fakts, ka laukā bija tumšs un pārmeklējamā teritorija sastāvēja no privātajiem sektoriem, kas ir nožogoti viens no otra, un ciemu no visām pusēm ieskauj mežs, turklāt blakus atrodas dzelzceļš. Tika veikti plaši meklēšanas darbi, pārmeklējot katru mazāko stūrīti.

Šajā pašā dienā ap pulksten 22.20 AS “Pasažieru vilciens” vilciena mašīnists Dmitrijs Vostokovs, kurš devās maršrutā Rīga – Valmiera, veica ekstremālu bremzēšanu, jo blakus dzelzceļa sliedēm pamanīja guļam mazu zēnu, par to tika ziņots VAS “Latvijas dzelzceļš” dispečeram. Mašīnista palīgs Aleksandrs Meriņš uzreiz devās pie zēna un to apsedza ar savām drēbēm, jo puika bija bez apģērba un apaviem, un tika sagaidīti policijas darbinieki.

Valsts policija izteikusi pateicību Dmitrijam un Aleksandram, kuri spēja reaģēt nestandarta situācijā un pieņemt pareizo lēmumu, lai izglābtu mazo puiku, kā arī visiem, kuri iesaistījās meklēšanas darbos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.