Menu
 

Nacionālā Kino centra konkursā finansiāli atbalstīs 19 filmas par 1,77 miljoniem eiro

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Nacionālais Kino centrs (NKC) izsludina 2020.gada filmu ražošanas konkursa rezultātus, projektiem piešķirtā finansējuma apjoms ir 1 768 327 eiro. Konkursā atbalstītas un šogad ražošanu sāks 19 filmas – piecas pilnmetrāžas spēlfilmas (piešķirti 875 089 eiro), astoņas dokumentālās filmas (371 572 eiro) un sešas animācijas (521 666 eiro), tai skaitā divas pilnmetrāžas animācijas filmas.

2020.gadā savu jauno spēlfilmu ražošanu var sākt pieci režisori: debitante Linda Olte uzņems pusaudžu drāmu "Māsas" par divām bērnunamā augušām meitenēm, starptautiski atzītais režisors Juris Kursietis veido savu trešo pilnmetrāžas spēlfilmu "Barbari", režisors un mūziķis Aigars Grauba uzņems atraktīvu spēlfilmu par leģendāro mūzikas grupu"Jumprava: Lielais notikums", režisore Ināra Kolmane ekranizēs Noras Ikstenas romānu "Mātes piens", bet režisors Māris Martinsons iecerējis vēsturisku un nacionāli patriotisku filmu "Zeme", kas dzied par dziesmu svētku tradīcijas dzimšanu.

Dokumentālajā kino savas jaunās filmas sāks Laila Pakalniņa, Pēteris Krilovs, Kārlis Lesiņš, Dāvis Sīmanis, Kristīne Briede, Una Celma, Andrejs Verhoustinskis un Anna Viduleja, bet animācijā ievērojamākais notikums ir fakts, ka ražošanu var uzsākt uzreiz divas pilnmetrāžas filmas, abas veidos pieredzējuši meistari – Roze Stiebra savu zīmētās animācijas filmu "Sirds likums" balstījusi Jāņa Ezeriņa novelē, bet Jānis Cimmermanis leļļu animācijā "Lielais Indriķis" iedzīvinās Māra Putniņa sacerētās pīrāgu pasaules tēlus. Atbalstīta arī četru animācijas īsfilmu veidošana, to autori ir Dace Rīdūze, Agnese Aizpuriete, Indra Sproģe un Zane Oborenko.

NKC 2020.gada filmu ražošanas konkurss tika izsludināts 31.janvārī, projektu pieņemšana noslēdzās 9.martā, bet publiskās projektu prezentācijas šogad notika tiešsaistes videokonferences veidā 20.-22.aprīlī. Šogad konkursa projektu prezentācijās piedalījās divpadsmit spēlfilmu, septiņu animācijas filmu un vienpadsmit dokumentālo filmu projekti.

2020.gada filmu ražošanas konkursa projektus vērtēja NKC izveidotas ekspertu komisijas, kas darbojas kopš 2019.gada. Spēlfilmu eksperti ir režisori Andis Mizišs un Edmunds Jansons, dokumentālo filmu eksperti – producente Līga Gaisa un režisore Maira Dobele, animācijas eksperti – režisore Krista Burāne un dramaturgs un režisors Ivo Briedis. Katrā komisijā strādā arī viens NKC pārstāvis – Inga Blese (spēlfilmas), Lelda Ozola (dokumentālais kino) un Kristīne Matīsa (animācija).

Lai veicinātu sabiedrības, t.i., Latvijas filmu skatītāju interešu ievērošanu, filmu ražošanas konkursā ekspertu komisiju darbam jau piekto gadu tiek piesaistīti arī sabiedrības pārstāvji, kas ekspertiem sniedz rekomendējošus ieteikumus, atbalstot publiskā finansējuma piešķiršanu tādiem projektiem, kas ir aktuāli un nozīmīgi dažādām auditorijām Latvijā. Projektu izvērtēšanā 2020.gadā līdzdarbosies Latvijas Televīzijas pārstāve Zane Valeniece, kinoteātra "Splendid Palace" pārstāve Irina Pavļuka, straumēšanas platformas "Helio / Shortcut" pārstāve Ilze Korjusa un Latvijas Radio žurnāliste Zane Mače.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.