Menu
 

Nacionālā veselības dienesta direktors Labsvīrs pametīs amatu

  • Autors:  LETA
Foto - LETA Foto - LETA

Nacionālā veselības dienesta direktors Edgars Labsvīrs 31.maijā pametīs amatu, informēja dienesta pārstāve Sintija Gulbe. Par savu lēmumu Labsvīrs paziņojis piektdien.

Labsvīrs skaidro, ka jau šā gada sākumā informējis veselības ministri, ka nolēmis beigt savas darba gaitas dienestā un gatavojos pieņemt citus profesionālos izaicinājumus. Taču, sākoties ārkārtas situācijai, panākta abpusēja vienošanās, ka uz krīzes laika grūtāko posmu NVD viņš neatstās.

"Mēs abi bijām vienisprātis, ka iestādei, kas pilda vienu no centrālajām lomām cīņā ar Covid-19 pandēmiju, ir jānodrošina pēc iespējas lielāka darbības stabilitāte, lai spētu reaģēt uz jaunajiem krīzes izaicinājumiem," viņš uzsver.

Labsvīrs uzskata, ka, tagad, kad valsts sākusi īstenot pirmos iziešanas soļus no ārkārtas situācijas, ir laiks "sardzes maiņai" un ar 31.maiju NVD vadītāja vietu viņš atstās.

NVD vadītājs gan piebilst, ka viņa darbs vēl kādu laiku turpināsies, jo viņš sadarbosies ar Valsts kontroli un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju saistībā ar pārbaudēm, kas tiek veiktas par individuālo aizsardzības līdzekļu iepirkumiem. 

"Likuma, savas sirdsapziņas, mediķu un sabiedrības priekšā esmu mierīgs. Mēs pierādījām, ka Latvijas valsts iestādes spēj reaģēt operatīvi un efektīvi globālas krīzes apstākļos, kas iestājušies pasaules tirgū un nosargāt Latvijas veselības aprūpes sistēmu no katastrofas," rezumē Labsvīrs.

Viņš NVD direktora pienākumus sāka pildīt pērn 1.oktobrī. Kopš 2018.gada aprīļa viņš bija NVD direktora vietnieks veselības aprūpes administrēšanas jautājumos.

Kā vēstīts, pēdējā laikā NVD izpelnījies kritiku par Covid-19 krīzes laika aizsarglīdzekļu iepirkumiem. Iekšlietu ministrs uzdevis Valsts policijai organizēt resoriskās pārbaudes sākšanu saistībā ar gandrīz 900 000 eiro vērtu individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no Ķīnas. Iepirkumu realizējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests kā pasūtītājs, Nacionālais veselības dienests kā koordinējošā institūcija un SIA "GP Nord" kā piegādātājs.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aprīļa sākumā paziņoja, ka pievērsis pastiprinātu uzmanību arī Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu centralizētajiem iepirkumiem visu valsts institūciju vajadzībām. Savukārt ceturtdien nāca klajā ar pirmajiem secinājumiem, norādot, ka kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas saistībā ar iepirkumiem veselības aprūpes jomā nav konstatētas konkrētas ziņas, kas liecinātu par amatpersonu iespējamām koruptīvām darbībām vai nonākšanu interešu konfliktā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.