Menu
 

Lielajā talkā lielākā aktivitāte novērota Pierīgas reģionā un Rēzeknes novadā Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Talka Saulkrastos. Foto: Pēteris Gertners; Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja Talka Saulkrastos. Foto: Pēteris Gertners; Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Šajā gadā lielākā talkotāju aktivitāte novērota Pierīgas reģionā un Rēzeknes novadā, kur arī pieteikts visvairāk talku, aģentūru LETA informēja Lielās talkas sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Kočāne. Kopumā šogad pieteiktas 955 talkas vietas, kurās ir gan sakopšanas, gan labiekārtošanas talkas.

Talkas dienā talkotāji tika aicināti iesūtīt savas talkas fotoattēlus un informēt par to, kā norit talkošana dažādās Latvijas vietās. Piemēram, ceļa posmā Dricāni–Pilcene sešu kilometru garā posmā kopā piepildīti 49 atkritumu maisi, savukārt Dricānu ciemā un tā apkārtnes teritorijā savāktais atkritumu skaits ir 55 atkritumu maisi.

Valsts prezidents Egils Levits, atklājot Lielo talku, aicināja ikvienu, ievērojot piesardzību, doties talkot, jo tīra un zaļa Latvija ir mūsu zeme, par ko ir jāgādā visiem kopā, aģentūru LETA informēja talkas rīkotāji. "Par spīti visām vīrusu ķibelēm es joprojām uzskatu, ka mēs piederam nākotnei, tīra un zaļa Latvija pieder nākotnei! Latvija ir mūsu zeme, kopsim un gādāsim par to ar možu garu visi kopā," uzsver Levits. 


Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti kopā ar biedrību “1836” un Valkas novada pārstāvjiem piedalās Lielajā talkā Valkas novada Žuldiņos.

Šajā sestdienā, atklājot Lielo talku, tās vadītāja Vita Jaunzeme uzsvēra, ka Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kuras iedzīvotāji ir tik apzinīgi, ka pat vīrusa drauda apstākļos ir gatavi sakopt un labiekārtot savu apkārtējo vidi.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) norāda, ka Lielā talka ir tradīcija, kura ir izveidojusies un vieno visu Latvijas tautu rūpēs par kopīgo zemi. Tāpat viņš atzīmēja, ka Lielā talka šogad ir iespēja talkot katram savā mājā – vietā, kuru viņš ir nolūkojis, un tādu, kas nav pietiekami sakopta.

"Talka šogad norisinās mums visiem sarežģītā laikā, šodien rūpes par vidi jāsavieno ar rūpēm par līdzcilvēku veselību, ievērojot piesardzību. Lielā talka šogad ir iespēja strādāt katram savā mājā vai vietā, kuru esat nolūkojis un vēlaties sakopt, labiekārtot," norāda Pūce.

Ja iedzīvotāji vēlas iesaistīties svētdien vai visu nākamo nedēļu, to iespējams darīt, taču talka jāsaskaņo ar savu vietējo pašvaldību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.