Menu
 

"Baznīcu nakts" šogad norisināsies tiešsaistē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes attēls Publicitātes attēls

“Baznīcu nakts” rīkotāji aicina 30. maija vakarā skatīties notikuma tiešraidi savās viedierīcēs, sekojot “Baznīcu nakts” kontam sociālajā tīklā "Facebook". Svinīgā “Baznīcu nakts” atklāšanas tiešraide sāksies plkst. 18.00 no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas. Vakara gaitā tiešraides būs redzamas arī no citiem dievnamiem. Vakars veltīts, lai sagaidītu Vasarsvētkus, piedalītos lūgšanā par Latviju, Eiropu un pasauli.

Kā norāda kultūras notikuma "Baznīcu nakts" organizatori, lai arī ierastā “Baznīcu nakts” norise klātienē šogad nav iespējama saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī, ikviens ir mīļi ielūgts sestdienas vakarā sekot līdzi notikumam attālināti – sava datora, telefona vai planšetes ekrānā, lietojot tēmturi #BaznīcuNakts2020.

Programma tiešsaistē: plkst. 17.50 baznīcas zvanu skaņas Latvijā; plkst. 18.00 svinīgā “Baznīcu nakts” notikuma atklāšana no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas, piedaloties Latvijas kristīgo konfesiju vadītājiem un pārstāvjiem, atklāšana tiks translēta arī reģionālajā televīzijā "Re:TV"; plkst. 19.00 ērģeļmūzikas koncerts Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā; plkst. 20.00 diskusija "Pretenzija (aizvainojums) pret baznīcu" Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcā; plkst. 20.40 pieslēgšanās Āgenskalna baptistu draudzes dievnamam, mācītāja E.Maža uzruna; plkst. 21.00 kopīga "Mūsu Tēvs" lūgšana un aizlūgums par mūsu tautu un valsti, par Eiropu un pasauli šajā pārbaudījumu laikā; plkst. 22.00 tezē dziedājumi un lūgšanas Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā

Pasākuma rīkotāji aicina dalīties ar savu “Baznīcu nakts” stāstu arī no iepriekšējiem gadiem un lietot tēmturi #BaznīcuNakts2020. Stāstu var ietērpt rakstos, fotogrāfijās, video vai citā radošā formātā.

Šogad "Baznīcu nakts" Latvijā norisināsies jau septīto gadu, un to kopīgi rīko Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Pasākums kļuvis par garīgu kultūras pieredzi visas Latvijas dzīvē, ik gadu apvienojot vairāk nekā 100 dievnamu, kur ar dažādiem pasākumiem apmeklētāji tiek aicināti iepazīt baznīcu, tās kultūras un garīgās vērtības. Pēdējos gados "Baznīcu nakts" notikumam pievienojas arī latviešu draudzes ārpus Latvijas, kas veicina latviešu diasporas garīgo un kultūras vērtību stiprināšanu. Latvijā "Baznīcu nakti" organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums "Baznīcu nakts fonds", vēsta pasākuma rīkotāji.

Kā ziņots, ar mērķi ierobežot Covid-19 infekcijas izplatīšanos Latvijā 12.martā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā līdz 9.jūnijam un kuras laikā noteikti dažādi ierobežojumi. Ikviens tiek mudināts ievērot izsludinātos piesardzības pasākumus un noteikumus par pulcēšanos klātienē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.