Menu
 

Aicina iedzīvotājus saudzēt dabu un nodot riepas bez maksas, tostarp Pierīgā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes attēls Publicitātes attēls

“AJ Power Recycling” no 13. jūnija uzsāk ikgadējo vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras laikā aicina iedzīvotājus bez maksas nodot nolietotās vieglo automašīnu riepas astoņās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Baldonē, Jūrmalā, Tukumā, Rīgā un Olainē. Kā liecina akcijas ietvaros veiktā aptauja, aptuveni 40% autovadītāju īpašumā atrodas nolietotas riepas, kuras nepieciešams utilizēt, taču tas netiek darīts, jo riepu īpašnieks nevēlas par to maksāt vai tuvumā nav riepu nodošanas punkta. “AJ Power Recycling” sadarbībā ar kravas automašīnu ražotāju “Scania Latvia” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un neuzglabāt nolietotās riepas, bet nodot tās videi un iedzīvotājiem drošai utilizācijai.

Pēc ekspertu aplēsēm, Latvijā šobrīd ir uzkrāti vairāk nekā 100 tūkstoši tonnu nolietotu autoriepu, un to skaits turpina augt. Aizvadītā gada laikā notikuši vairāki bīstami ugunsgrēki, kuri izcēlušies neatļautās riepu uzglabāšanas vietās, radot būtisku kaitējumu videi un apdraudot cilvēku dzīvību. Valstī esošā ārkārtas stāvokļa dēļ problēma ir vēl aktuālāka, jo riepu nodošanas iespējas ir ierobežotas, bet īslaicīga un droša riepu uzglabāšana – apgrūtinoša, skaidro “AJ Power” uzņēmumu grupas komunikācijas konsultante Gita Deniškāne.

“AJ Power Recycling” akcijas ietvaros veiktajā aptaujā noskaidrots, ka visbiežāk autovadītāji (38%) riepas iegādājas reizi divos gados, bet aptuveni ceturtā daļa aptaujāto (26%) tās iegādājas pat līdz divām reizēm gadā. Kopā tas rada lielu apjomu nolietoto riepu, kas ne vienmēr tiek legāli utilizētas, bet nereti izmestas mežos vai grāvjos. Kā liecina aptauja, teju pusei autovadītāju (40%) īpašumā ir nolietotas autoriepas, kas varētu tikt nodotas pārstrādei. Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ automašīnu īpašnieki no riepām neatbrīvojas, ir nevēlēšanās maksāt par to nodošanu (28%), taču tikpat daudziem tuvumā nav riepu nodošanas punktu vai gluži vienkārši nav informēti, kur riepas ir iespējams nodot.

“AJ Power Recycling” vadītāja Solveiga Grīsle norāda: “Godīga un caurspīdīga riepu aprites sistēma ir ne tikai mūsu kā ražotāju, bet arī visas sabiedrības interesēs. Aptaujājot automašīnu īpašniekus, redzam, ka lielākā daļa esam atbildīgi, zinām, ka riepas kā atkritumi ir kaitīgas videi, un mums rūp, lai tās tiktu pārstrādātas. Taču ikdienas steigā par šo mēdzam aizmirst, kā arī trūkst informācijas – kur un kā varam pareizi no šīm riepām atbrīvoties. Šī vides akcija ir atgādinājums, ka rūpes par dabu sākas no mums katra un ka tās patiesībā ir diezgan vienkāršas. Priecāsimies, ja, pateicoties šai akcijai, atbildīgo automašīnu īpašnieku skaits augs un līdz ar to mūsu vide apkārt būs tīrāka un drošāka.”

Lai mazinātu nolietoto riepu uzkrāto apjomu un veicinātu videi draudzīgu to pārstrādi, “AJ Power Recycling” jau trešo gadu organizē vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras ietvaros sabiedrība tiek informēta par nolietoto riepu kaitīgumu, iespējām tās nodot pārstrādei un atkārtotai izmantošanai. Šo akciju laikā ik gadu tiek savākti vairāki simti tonnu nolietotu autoriepu, vēsta G.Deniškāne.

Akcijas laikā iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas nodot četras nolietotas vieglo automašīnu riepas jeb vienu riepu komplektu no transportlīdzekļa astoņās Latvijas pilsētās:
13.jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00 Jelgavā – “Zemgales eko” Ganību ielā 84;
13.jūnijā no plkst. 15.00 līdz 19.00 Bauskā – “Vides servisā” Biržu ielā 8b;
20.jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00 Ogrē – “Ķilupē” Akmeņu ielā 43b;
20.jūnijā no plkst. 15.00 līdz 19.00 Baldonē – “Ķilupē” Rīgas ielā 27;
27.jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00 Jūrmalā – “Piejūrā” Ventspils šosejā 61;
27.jūnijā no plkst. 15.00 līdz 19.00 Tukumā – “Piejūrā” Dienvidu ielā 1;
4.jūlijā no plkst. 9.00 līdz 13.00 Rīgā – “R Recycling” Atlasa ielā 4;
4.jūlijā no plkst. 15.00 līdz 19.00 Olainē – Zemgales ielā 36.

Latvijā joprojām ir spēkā Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, tādēļ, rūpējoties par iedzīvotāju drošību, laukumos tiks organizēta bezkontakta riepu nodošana un pieejami dezinfekcijas līdzekļi. Uz vietas laukumā iedzīvotāji lūgti ievērot vismaz divu metru distanci citam no cita, atzīmē G.Deniškāne.

Vides akcija “Dod riepām otru dzīvi” norisinās trešo gadu, un to organizē “AJ Power Recycling” sadarbībā ar partneriem – “Scania Latvia”, “Schwenk Latvija”, “Bridgestone” un “Goodyear”. Akciju informatīvi atbalsta “JCDecaux”. Vairāk informācijas par akciju var atrast tīmekļvietnē www.ajpower.lv.

1 komentārs

  • Andris Dzenis
    Andris Dzenis Trešdiena, 10 Jūnijs 2020 09:41 Komentāra saite

    Superīga ideja! Malači!

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.