Menu
 

Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbos ieguldīti 47 miljoni eiro

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto un infografika: VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" Foto un infografika: VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs"

Šogad VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus veicis 47 milj. eiro apmērā. Apjomīgākie valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbi ir grants autoceļu bedru un iesēdumu remonts, t.sk. dilumkārtas atjaunošana 12,1 milj. eiro apmērā, vienkārtas virsmas apstrāde asfalta seguma autoceļiem 7,6 milj. eiro un bedru remontdarbi uz asfalta autoceļiem 4,7 milj. eiro apmērā.

Kā informē LAU Komunikācijas daļas pārstāvis Juris Aksels Cīrulis, uzlabojot valsts autoceļu ar asfalta segumu kalpošanas laiku un satiksmes drošību, veikta selektīvā vienkārtas virsmas apstrāde 374 km garumā, bedru remontdarbi veikti 224 637 m2 apjomā. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus autovadītājiem, grants autoceļiem veikta greiderēšana 89 062 km garumā un dilumkārtas atjaunošana, t.sk. bedru un iesēdumu remonts 482 km garumā, bet divkārtu virsmas apstrāde – 17,5 km garumā.

Lai nodrošinātu ūdens atvadi no autoceļa seguma, veikta grāvju tīrīšana 275 914 m3 un nomaļu grunts uzauguma noņemšana 162 870 m3 apjomā. Bojāto caurteku nomaiņa un tīrīšana veikta 6832 m garumā, savukārt autoceļu nomaļu uzpildīšana – 14 786 m3 apjomā. Uzlabojot pārredzamību autoceļu krustojumos un nodalījuma joslās, veikta zāles pļaušana 8336 ha apjomā un krūmu griešana 2014 ha apjomā. Lai nodrošinātu autoceļu caurbraucamību, veikta ceļu atbrīvošana no 8069 vētrā lauztiem kokiem. Nomainītas 6691 bojāta ceļa zīme un 5900 signālstabiņi. Drošības barjeru nomaiņa veikta 3465 m garumā, stāsta J.A.Cīrulis.

LAU pārstāvis arī atgādina, ka autoceļu uzturēšanas darbiem ikviens var sekot līdzi tiešsaistes režīmā aplikācijā “Waze” un VAS “Latvijas Valsts ceļi” tīmekļvietnes kartē (www.lvceli.lv). Iedzīvotāji tiek aicināti informēt par ceļu stāvokli VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.