Menu
 

Biļešu tirdzniecības pārkāpumi konstatēti 3% reģionālo maršrutu; Pierīgas maršrutos – vairākkārt

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Šā gada astoņos mēnešos aptuveni 3% no kopumā 1058 reģionālajiem autobusu maršrutiem tika konstatēti biļešu tirdzniecības pārkāpumi. Pierīgas maršrutos, kas savieno galvaspilsētu ar Jūrmalu, Olaini, Salaspili, Ogri, Tīnūžiem, Baldoni un Vecumniekiem, pārkāpumi tiek konstatēti vairākkārt, tādēļ pastāv risks, ka statistika par sabiedriskā transporta izmantošanas biežumu neatbilst reālajam pieprasījumam, kā rezultātā šajos maršrutos varētu tikt pārskatīts reisu skaits. Kampaņā "Biļete JĀ-ŅEM" iedzīvotāji tiek aicināti ņemt biļeti, jo tas ir veids, kā parādīt, ka konkrētais reiss pasažierim būs nepieciešams.

Kā informē VSIA "Autotransporta direkcija" sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone, "Autotransporta direkcija" ir izveidojusi karti ar maršrutiem, kuros šā gada laikā ir konstatēti biļešu tirdzniecības pārkāpumi, piemēram, 71 gadījumā pasažierim nebija izsniegta biļete; 13 gadījumos pasažieriem biļete izsniegta, īsi pirms autobusā iekāpa kontrole; astoņos gadījumos pasažieriem nepamatoti izsniegta biļete ar braukšanas maksas atvieglojumiem jeb nulles vērtības biļete; vienā gadījumā autobuss neapstājās, lai uzņemtu kontroli. Maršrutos, kur pārkāpumi ir konstatēti vairākkārt, nākotnē varētu tiks pārskatīts reisu skaits, samazinot autobusu kursēšanas biežumu vai transportlīdzekļa, kas apkalpo konkrēto reisu, ietilpību.

Šā gada pirmajos astoņos mēnešos veiktas 1725 pārbaudes, pārkāpumi konstatēti 105 gadījumos. Lai arī pārkāpumu skaits, salīdzinot ar analogu periodu pērn un 2018.gadā, ir samazinājies par attiecīgi 28% un vairāk nekā 50%, kontrolieri joprojām saskaras ar biļešu tirdzniecības pārkāpumiem. Nesaņemot biļeti vai konstatējot citus biļešu tirdzniecības pārkāpumus, pasažieri var sazināties ar kontrolieriem visu diennakti, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621 un norādot autobusa maršrutu, brauciena dienu un laiku, kā arī pieturvietu, kurā pasažieris tika uzņemts autobusā, atgādina Z.Plone.

Lai motivētu pasažierus paņemt biļeti, kampaņas "Biļete JĀ-ŅEM" ietvaros tīmekļvietnē www.panembileti.lv līdz 4.oktobrim var reģistrēt biļeti, kas derīga braucienam reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos septembrī. 5.oktobrī tiks izlozēti trīs laimētāji, kuri iegūs naudas balvu 300 eiro apmērā. Ar biļešu loterijas noteikumiem var iepazīties tīmekļvietnē www.panembileti.lv.

"Autotransporta direkcija" ir uzsākusi kampaņu "Biļete JĀ-ŅEM" ar mērķi veicināt pasažieru līdzatbildību, paņemot braukšanas biļeti un pārbaudot tajā norādīto informāciju. Nepaņemot biļeti, reisu skaits maršrutā var tikt samazināts, jo statistiku par katra reisa pieprasījumu veido tieši izsniegto biļešu skaits. Turklāt pasažierim, kurš brauc bez biļetes, var tikt piemērots naudas sods 20 eiro apmērā vai viņš var tikt izsēdināts no transportlīdzekļa, norāda Z.Plone.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.