Menu
 

Pasaules olu dienas ceļojošais restorāns piestāj Rīgā, Iecavā un Ķekavā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Oktobra otrā piektdiena ik gadu ir diena, kad visā pasaulē jau vairāk nekā 20 gadu garumā atzīmē Pasaules olu dienu, akcentējot šī pārtikas produkta svarīgo lomu cilvēku uzturā un ieviešot aizvien jaunas svinību tradīcijas. Sestdien, 10.oktobrī, par godu šim notikumam arī Iecavā un Ķekavā paredzētas īpašas Pasaules olu dienas aktivitātes.

Kā informē uzņēmuma "Balticovo" sabiedrisko attiecību konsultante Daiga Zīmele, Latvijā olu svētki iepriekšējos gados notikuši par “Olu galvaspilsētu” dēvētajā Iecavā, taču šogad Pasaules olu diena vēl lielākā mērogā pirmo reizi norisināsies arī citviet. Svētkos ne tikai Rīgas, bet arī Pierīgas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja bez maksas nobaudīt svaigi pagatavotus olu ēdienus, ko piedāvās Pasaules olu dienas ceļojošais street food restorāns, un pievienoties svētku aktivitātēm, par kurām gādās pasākuma vadītājs.

“Redzot, kā Pasaules olu dienas aktualitāte citās tuvākās un tālākās valstīs aizvien trupina pieaugt, vēlamies šos svētkus padarīt par skaistu ikgadējo tradīciju arī Latvijā, iesaistot gan lielus, gan mazus un atgādinot par to, ka olas ir izcils pārtikas produkts, ko visdažādākajās tā variācijās baudīt ne tikai Lieldienās, bet gan visa gada garumā. Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievienoties Pasaules olu dienas aktivitātēm Rīgā un Pierīgā, lai kopīgi radītu pozitīvi uzlādējošu svētku noskaņu,” komentē svētku organizators, “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

Galvaspilsētas iedzīvotājiem un viesiem olu ēdienus ir iespēja baudīt 9.oktobrī trīs populārās Rīgas vietās. Jau agri no rīta olu restorāns bija atrodams pie VEF Kultūras pils, pusdienlaikā to var apciemot Esplanādes parkā, pēcpusdienā ceļojošais restorāns pārcelsies uz Vecrīgu pie viesnīcas "Grand Hotel Kempinski Riga". Savukārt šosestdien tas ar gardām olu maltītēm iepriecinās Iecavas un Ķekavas iedzīvotājus, norāda D.Zīmele. Sīkāka informācija pieejama vietnē www.balticovo.lv un "Balticovo" kontā sociālajā tīklā "Facebook".

Dažādi izklaidējoši un izglītojoši Pasaules olu dienas pasākumi Eiropā un citviet pasaulē norisinās jau kopš 1996.gada, un to mērķis ir palielināt cilvēku izpratni par olas bagātīgo uzturvērtību un atgādināt par šī produkta plašo pielietojumu uzturā. Kopējam olu patēriņam pieaugot par vairāk nekā 25% pēdējo 10 gadu laikā, strauji pieaug arī Pasaules olu dienas svinību aktualitāte un īstenotās aktivitātes kļūst aizvien pamanāmākas. Piemēram, iepriekšējos gados Kolumbijā sasniegts Ginesa rekords, pagatavojot pasaulē lielāko omleti, Filipīnās norisinājies olu skrējiens, Austrālijā apbalvota valsts izcilākā olu recepte, Polijā izdota olu ēdienu pavārgrāmata, savukārt Horvātijā rīkots olu teātra festivāls, ko ar vēl lielāku vērienu plānots īstenot arī šogad, vēsta "Balticovo" pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.