Menu
 

"Latvijas dzelzceļš" atsāk drošības kampaņu "Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto, video - Latvijas dzelzceļš Foto, video - Latvijas dzelzceļš

Iestājoties gada tumšajam laikam, VAS “Latvijas dzelzceļš” drošības kampaņā ar vadmotīvu “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!” aicina ikvienu sabiedrības locekli būt īpaši uzmanīgam dzelzceļa sliežu tuvumā un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, lai izvairītos no nelaimes. Rudenīgi laikapstākļi – tumsa un lietus, tumšs apģērbs, šalles un cepures, kā arī ikdienas steiga mēdz traucēt saglabāt modrību un piesardzību.

VAS “Latvijas dzelzceļš” pievērš gājēju, velobraucēju un autobraucēju uzmanību tam, ka tumsa un nokrišņi apgrūtina redzamību un dzirdamību. Tas savukārt ietekmē spēju adekvāti uztvert ceļu satiksmē notiekošo, savlaicīgi pamanīt riska situācijas, kas neuzmanīgas rīcības rezultātā var apdraudēt ne vien veselību, bet arī dzīvību. Nelabvēlīgie laika apstākļi nereti ir arī stimuls gājējiem šķērsot dzelzceļa sliedes tam neparedzētās vietās, tādējādi pārkāpjot noteikumus un riskējot ar savu dzīvību.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos dzelzceļa infrastruktūras tuvumā ir notikuši 13 negadījumi, un septiņos gadījumos ir izdzisušas cilvēku dzīvības. Pārdroša rīcība, noteikumu pārkāpšana un neuzmanība dzelzceļa sliežu tuvumā –  tie ir iemesli, kas visbiežāk izraisa nelaimes gadījumus, norāda “Latvijas dzelzceļš”.

Kā jau ziņojām, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību drošai dzelzceļa šķērsošanai, tādējādi pasargājot savu veselību un dzīvību, VAS “Latvijas dzelzceļš” jau vasarā izveidoja 100 tumsā spīdošas grafiskas zīmes pie dzelzceļa gājēju pārejām visā Latvijā ar brīdinājumu – “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē!”. Atgādinājumi apstāties pirms dzelzceļa tika izvietoti 25 pašvaldību teritorijās: Rīgas,  Ogres,  Skrīveru,  Aizkraukles,  Kokneses,  Siguldas,  Līgatnes,  Cēsu,  Valmieras,  Carnikavas,  Saulkrastu,  Pļaviņu,  Jēkabpils,  Līvānu,  Daugavpils,  Rēzeknes,  Tukuma,  Dobeles,  Liepājas,  Jelgavas,  Jūrmalas,  Babītes,  Mārupes, Olaines un  Ozolnieku novada pašvaldībās.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ik gadu īsteno drošības kampaņas sabiedrības informēšanai un izglītošanai, lai samazinātu negadījumu skaitu uz dzelzceļa un pievērstu sabiedrības uzmanību drošības jautājumiem.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.