Menu
 

Mārupē atklāta aukstumpeldēšanas sezona

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.marupe.lv Foto: www.marupe.lv

11.oktobrī Mārupes novadā “JIP Mārupīte” teritorijā pulcējās prāvs “roņu” bariņš, krietni vairāk nekā 100 drosminieku vienlaicīgi devās nu jau stipri vēsajā ūdenī, lai kopīgi atklātu jauno ziemas peldēšanas sezonu, informē Mārupes novada pašvaldībā.

Jau iepriekš vēstīts par neformālo grupu “Mārupes aukstumpeldētāji”, kas dibināta 2018.gada nogalē un šobrīd apvieno jau vairāk kā 300 interesentus. Lai popularizētu un attīstītu aukstumpeldēšanas kustību Mārupes novadā, Elīna Puncule, kura bija iniciatore šīs grupas dibināšanai, uzrakstīja projektu konkursā “Mārupe – mūsu mājas 2020”, lai piesaistītu finansējumu aktivitātēm, lai izglītotu un saliedētu šīs jaunās kustības dalībniekus.

Interese par sezonas atklāšanas pasākumu bija liela, ieradušies bija ne tikai mārupieši, bet arī interesenti no tuvākiem un tālākiem kaimiņu novadiem, un plaši pārstāvēta bija netālu esošā apvienība “Lucavsalas leduslāči”. Goda viesa statusā uz pasākumu tika aicināta Iveta Čebatkova, kura aukstumpeldēšanas pasākumos jau 16 gadus nes Mārupes novada vārdu. Viņa arī norādīja, ka ilgus gadus bijusi vienīgā no Mārupes novada, tāpēc jo īpaši priecājās, ka Mārupē šobrīd radušies tik daudzi jauni “roņi”. Pasākuma laikā bija iespēja saliedēties, iepazīties un pat baudīt koncertu jaunās dziedātājas Elīnas Kravales izpildījumā. Lielu drosmi demonstrēja jaunā dziedātāja, kura koncertēšanas starplaikos pavisam negaidīti izlēma pievienoties aukstumpeldētājiem, pirmo reizi mūžā izmēģinot aukstumpeldi, vēsta pašvaldībā.

Gandrīz visi pasākuma apmeklētāji devās kopīgā peldē, pirms kuras fitnesa trenere Kristīne Kroma rosināja visus izkustināt locītavas un uzsākt pareizu elpošanu peldes vajadzībām. Par viesmīlību, sildošu zupu un dzērieniem gādāja “JIP Mārupīte” komanda. Tāpat, ņemot vērā, ka daudziem pasākuma dalībniekiem šī bija pirmā reize tik aukstā ūdenī, bija pieejama pirts un karstais kubuls. Sildīties izvēlējas arī vairāki bērni, kuri tikpat drosmīgi kā vecāki devās ledainajā ūdenī. 

Pasākuma vienojošais elements bija maksimāls pozitīvisms, jo, kā vienojās paši “roņi”, nekad nav nācies sastapt negatīvu aukstumpeldētāju, tie, kuri ir gana drosmīgi, lai pārvarētu sevi un dotos ledainā ūdenī, nevar būt ar dzīvi neapmierināti. Kā apliecinājums tam bija dalībnieku dejas pasākuma noslēgumā, norāda pašvaldībā. Interesenti tiek aicināti pievienoties Mārupes aukstumpeldētājiem katru svētdienu plkst.12.00 “JIP Mārupīte” teritorijā, kur koppeldes turpināsies līdz vēlam pavasarim.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.