Menu
 

Petraviča: Situāciju sociālās aprūpes centros tiesībsargs atspoguļo neobjektīvi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: LETA Foto: LETA

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) Tiesībsarga biroja vērtējumam par valsts sociālās aprūpes centros (VSAC) notiekošo kategoriski nepiekrīt, uzskata, ka tas nav objektīvs un tiek pasniegts sabiezinātās krāsās, informē labklājības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

"Tiesībsarga Jura Jansona izteikumi nomelno sociālās aprūpes centrus un aizvaino centru darbiniekus. Pēdējos divos gados VSAC infrastruktūrā ieguldīti 4,5 miljoni eiro, un līdz 2022.gada beigām 5,8 miljoni eiro tiks ieguldīti energoefektivitātes uzlabošanā VSAC ēkās. Vienlaikus pašvaldības turpina veidot grupu dzīvokļus, uz kuriem dzīvei ģimeniskā vidē pārceļas cilvēki no institūcijām. Tas ir pakāpenisks un finansiāli dārgs process, kas prasīs vēl daudz laika un līdzekļu, turklāt visus klientus pārvietot uz grupu dzīvokļiem nemaz nav iespējams, jo daudziem nepieciešama augsti kvalificēta aprūpe 24 stundu režīmā," skaidro ministre.

"Savukārt, lai nonāktu pie patiesības par personāla attieksmi pret klientiem un kliedētu šaubas par cilvēktiesību pārkāpumiem, visticamāk uz kopīgu tikšanos klātienē būtu jāaicina Juris Jansons un visu VSAC vadītāji. Šajā stāstā svarīgs būtu arī klientu tuvinieku viedoklis," atzīmē R.Petraviča.

Vienlaikus labklājības ministre pauž lielu pateicību visiem VSAC darbiniekiem, kas strādā ar mērķa grupu un ikdienā dara ļoti grūtu darbu: "Es aicinu kādu no Tiesībsarga biroja pārstāvjiem aiziet uz sociālās aprūpes centru, nostrādāt tur kaut vienu pilnu dienu un iejusties sociālā aprūpētāja ādā. Saku lielu paldies visiem aprūpes centru darbiniekiem. Tikai pateicoties viņiem ir iespējama centru darbība un deinstitucionalizācijas procesa sekmīga turpināšana."

Iepriekš:
Kritizējot deinstitucionalizācijas procesu, tiesībsargs aicina līdz 2024.gadam pārtraukt jaunu klientu ievietošanu VSAC

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.