Menu
 

VUGD rīko praktiskās mācībās Riekstukalnā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Trešdien, 14.oktobrī, plkst. 10.00 Baldones novada Riekstukalnā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) organizē praktiskās mācībās, kurās tiks veikti glābšanas darbi ķīmiskā vidē, kā arī masveida cilvēku un tehnikas atsārņošana.

Mācību scenārijs paredz, ka pamestā noliktavā jaunieši nejauši sagāž sastatnes, kurām sabrūkot, tiek apgāztas mucas, kurās atrodas  nātrija cianīds un vēl cita muca ar nezināmu šķidrumu. Vielām saskaroties, notiek reakcija un sāk izdalīties zilskābe. Jaunieši ziņo par notikumu, zvanot 112, papildus informējot, ka nespēj izkļūt no telpas.  

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot VUGD amatpersonu spējas veikt un vadīt glābšanas darbus ķīmiskā vidē, veikt cilvēku un tehnikas atsārņošanas pasākumus, kā arī veikt bīstamo vielu savākšanu. Mācībās piedalīsies VUGD amatpersonas no Rīgas reģiona pārvaldes 1., 7., 8. daļas, kā arī Olaines daļas un Baldones posteņa.

VUGD aicina iedzīvotājus nesatraukties, redzot ugunsdzēsības transportlīdzekļu kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbu mācību vietā. VUGD arī atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.