Menu
 

Neskatoties uz Covid-19 izplatīšanos, NA aicina pieteikties tradicionālajam lāpu gājienam (papildināta)

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Neskatoties uz Covid-19 izplatīšanos un ieviestajiem pulcēšanās ierobežojumiem, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA) aicina pieteikties 18.novembra lāpu gājienam, kas parasti pulcē vairākus tūkstošus cilvēku.

Ņemot vērā Covid-19 straujo izplatību, patlaban iekštelpās ļauts pulcēties līdz 500, bet ārtelpās - līdz 1000 cilvēkiem.

NA līderis Raivis Dzintars sociālo tīklu platformā "Facebook" paudis aicinājumu pieteikties dalībai ikgadējā 18.novembra lāpu gājienā, uzsverot, ka, "neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, valsts svētku lāpu gājiena tradīcijai jāturpinās".

Dzintars gan piebilda, ka tomēr, lai mēs būtu gatavi pielāgoties dažādiem ar epidemoloģisko situāciju saistītiem ierobežojumiem, kurus vēl pašlaik grūti paredzēt, ikviens, kurš plāno piedalīties lāpu gājienā, aicināts aizpildīt tiešsaistes pieteikšanās formu.

Politiķis pieļāva, ka, iespējams, būs jākoriģē ierastā gājiena vieta, laiks, dalības nosacījumi un drošības noteikumi. "Ir daudz nezināmo, uz kuriem mums jāprot operatīvi pielāgoties. Kopā mums izdosies, bet tas prasa savlaicīgu dalībnieku apzināšanu un gatavību strauji katru informēt par izmaiņām," skaidroja Dzintars.

Paziņojumā presei Dzintars uzsvēra, ka nav nekādu šaubu, ka valsts svētku lāpu gājiens 18.novembrī šajos apstākļos būs stipri atšķirīgs no citiem gadiem.

"Vienkopus nevarēs pulcēties ne tuvu tik daudz cilvēku kā citkārt, kad mūsu pasākumā piedalījās tūkstošiem dalībnieku. Lai nepārtrauktu vienu no skaistākajām valsts svētku tradīcijām, būs jāmeklē jauni radoši risinājumi, kas pilnībā atbilstu tajā brīdī noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām. Ja vienviet pulcēties drīkstēs 100 cilvēki, tad pulcēsies 100. Ja tikai 30, tad 30. Ja 10, tad 10," skaidroja politiķis.

Viņš norādīja, ka tādēļ šoreiz uz pasākumu vienkopus nevarēs aicināt neierobežotu cilvēku skaitu, piebilstot, ka politiskais spēks pastāvīgi seko atbildīgo iestāžu un ekspertu rekomendācijām, solot tradīciju turpināt drošā veidā, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē, saskaņā ar likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" normām šāds gājiens jāsaskaņo ar pašvaldību. Pašlaik pašvaldība nav saņēmusi pieteikumu.

Ja tāds tiks saņemts, tas tiks izskatīts, ņemot vērā tajā brīdi brīdī valstī spēkā esošās prasības un normas Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Kā ziņots, ņemot vērā Covid-19 izplatīšanos, vairākas pašvaldības atcēlušas tradicionālos valsts svētku pasākumus 18.novembrī.

Turklāt pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas nenotiks arī Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes 11. un 18.novembrī, informēja Aizsardzības ministrijā.

(papildināta ar 6.-8.rindkopu)

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.