Menu
 

Valsts svētkos bruņoto spēku gaisa kuģi veiks pārlidojumus virs Latvijas pilsētām

 • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes attēli Publicitātes attēli

18.novembrī par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienai tiek plānoti Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku un Valsts robežsardzes gaisa kuģu pārlidojumi virs Rīgas un lielākajām Latvijas pilsētām, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente majore Mairita Senkevicina.

“Šogad svinīgos pasākumus nerīkojam, tomēr iespēju robežās vēlamies iepriecināt sabiedrību, un 18.novembrī, Latvijas valsts dzimšanas dienā, klātesoši būs draugi un sabiedrotie, kuri ir ar mums kopā arī ikdienā. Kopš Latvijas iestāšanās NATO Alianses gaisa telpu virs Baltijas diendienā sargā sabiedroto gaisa kuģi, un tie būs klātesoši arī 18.novembrī, apliecinot savu klātbūtni un atbalstu,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš pauž gandarījumu: “Latvijas un sabiedroto bruņotie spēki un Iekšlietu ministrijas padotības iestādes demonstrē lielisku sadarbību ikdienā kopīgu uzdevumu izpildē, un gaisa kuģu dalība, godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienu, ir kārtējais apliecinājums mūsu ciešajai sadarbībai un draudzībai.”

Lidojumam labvēlīgos laikapstākļos plkst.12.00 virs Daugavas Rīgā, gar 11.novembra krastmalu, pārlidojumu veiks Gaisa spēku divi helikopteri “Mi-17” un divas lidmašīnas “An-2” un Valsts robežsardzes divi helikopteri “Agusta 109E Power” un divi helikopteri “Agusta Bell 119”. Pārlidojumā piedalīsies arī divi Vācijas un divi Itālijas Gaisa spēku iznīcināji “Eurofighter”, kas veic patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas, un ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna “KC-135”.  Savukārt Turcijas Gaisa spēku iznīcinātājs “F-16” veiks paraugdemonstrējumu gar Rīgas līča piekrasti, lidojot Jūrmalas tuvumā, vēsta M.Senkevicina.

Pēc pārlidojuma virs Rīgas gaisa kuģi pārlidos virs vairākām Latvijas pilsētām. Divi Vācijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighter” pārlidos  Cēsis un Valmieru, savukārt divi Itālijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighter” – Daugavpili. ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna “KC-135” pārlidos Jelgavu, Liepāju un Ventspili.

18.novembrī plkst.12.00 par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai 21 nāciju zalvi no AB dambja veiks Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljons. Savukārt no 17.novembra plkst.15.00 līdz 19.novembra plkst.8.00 Daugavā pie Vanšu tilta atradīsies Jūras spēku kuģi A-53 “Virsaitis” un A-90 “Varonis” un starp Vanšu un Akmens tiltiem atradīsies Jūras spēku kuģi KA-06 “Gaisma” un KA-08 “Saule” svētku noformējumā, stāsta M.Senkevicina.

Iedzīvotāji tiek aicināti būt atbildīgiem un vadīties pēc ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa rosinātā principa “mājas, darbs, svaigs gaiss”, ievērojot visas Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās prasības.

Ministrijas pārstāve atgādina, ka 18.novembrī nenotiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas tradicionāli norisinās 11.novembra krastmalā, Rīgā. Tāpat atcelta virkne citu Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā. 

3 komentāri

 • Skolnieciņš no svētbirzs
  Skolnieciņš no svētbirzs Otrdiena, 17 Novembris 2020 14:49 Komentāra saite

  Valsts svētku priekšvakarā apdomāsim savu dzīvi. Padomāsim ko labu un ne tik labu aizvadītajā gadā esam veikuši Latvijas labā. Novērtēsim savas rīcības sekas. Šajā svinīgajā laikā piedosim mūsu valdībai - politiķiem, ierēdņiem un alkatīgajiem uzņēmējiem – viņu kļūdas, nepilnības un noziegumus pret tautu. Neviens no mums nav ideāls. Kļūdīties ir cilvēcīgi. Taču kamēr mēs esam dzīvi, tikmēr mēs esam spējīgi labot pieļautās kļūdas vai arī mazināt kļūdu negatīvās sekas. Iesaku mūsu valdībai ieklausīties manā tautā. Iesaku valdībai nožēlot savas kļūdas un apdomāt, kā vērst situāciju tautai par labu. Šajā laikā atcerēsimies par latvju tautas neaizsargātāko daļu – trūcīgajām un maznodrošinātajām personām. Aizmirsīsim nerimstošo alkatību un negausību. Atbalstīsim grūtībās nonākušos tautiešus. Tikai vienota tauta ir spēks. Ticēsim labajam. Ticēsim Latvju Dieviem. Mēs esam saimnieki savā zemē. Tikai mēs paši varam aizstāvēt savu Tēvzemi – Latviju. Lai Latvju Dievi ir ar mums!!! #svētbirzs

 • Skolnieciņš no svētbirzs
  Skolnieciņš no svētbirzs Otrdiena, 17 Novembris 2020 14:50 Komentāra saite

  Tuvojas valsts svētki. Šogad 18.novembrī mūsu valsts svinēs 102. jubileju. Šajā laikā mūsu tauta ir pārdzīvojusi ļoti dažādus notikumus gan pozitīvus, gan negatīvus. Neskatoties uz grūtībām, mūsu tauta ir spējusi izdzīvot un pārdzīvot jebkurus dzīves izaicinājumus. Kaut arī šis gads visai pasaulei ir grūts un smags, nenokārsim degunu. Saglabāsim staltu stāju. Ar cerību virzīsimies dzīvē tālāk. Neapstāsimies pie sasniegtā. Turpināsim čakli strādāt, lai vairotu savu, valsts un tautas labklājību. Mīlēsim savu Tēvzemi. Mīlēsim Latviju. Mīlēsim sevi un savu tautu – latvju tautu. Pasaulē jau tā ir daudz ļaunumu, tāpēc šajā svētku laikā domāsim gaišas domas, darīsim labus darbus. Vairosim prieku un laimi. Pateiksimies Latvju Dieviem mums sniegto dzīvību! Turēsim godā senlatvju spēka zīmes un senču gudrību. Apzināsimies savu brīvību un saglabāsim savu senču ticību. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi svētī Latviju! Lai Latvju Dievi sargā katru no mums! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!

 • Skolnieciņš no svētbirzs
  Skolnieciņš no svētbirzs Otrdiena, 17 Novembris 2020 14:52 Komentāra saite

  Nemanot tuvojas 18. novembris. 18.novembris ir visas latviešu tautas svētki, jo šajā datumā ir Latvijas dibināšanas gadadiena. Mūsu tautai bija jāmēro ļoti tāls ceļš līdz brīvībai. Ilgus gadsimtus mana tauta tika apspiesta un pazemota. Beidzot mēs esam brīvi. Tālab novērtēsim savas Tēvzemes un tautas brīvību. Leposimies ar savu latvietību un senču varenību. Lūgsim Latvju Dievus par mūsu valsti un tautu! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mūsu valstij dabas krāšņumu un mieru, bet mūsu tautai auglību un mīlestību! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons aizsargā mūsu valsts robežas no iebrucējiem un citiem ļaundariem! Lūgsim Laimu, lai Laima sargā mūsu mājas pavardu un sniedz mums materiālu labklājību! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte sniedz mūsu tautai Saules mūžu! Pateiksimies Latvju Dieviem par visu labo, kas bijis mūsu dzīvēs! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos! Lai slavēta Latvija mūžīgi mūžos! Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.