Menu
 

Autovadītājus aicina uz drošas ziemas braukšanas dienām Siguldā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto, infografika - CSDD Foto, infografika - CSDD

Lai uzlabotu autovadītāju prasmes vadīt auto ziemas apstākļos, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju (LTAB) no 24. līdz 28. februārim autovadītājiem piedāvā bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas. Konsultācijas šogad notiek piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Valmierā un Jēkabpilī.

Kā informēja CSDD, nodarbību dalībniekiem tiks skaidroti drošas braukšanas pamati, veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem individuāli tiks sniegts skaidrojums par auto riepu stāvokli un to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam.

Piecu dienu garumā, sākot no 24.februāra līdz 28.februārim būs pieejami trīs nodarbību laiki, kad interesenti varēs piedalīties Ziemas braukšanas dienu bezmaksas konsultācijās pēc iepriekšēja pieraksta. Pasākums paredzēts fiziskām personām, un iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta: viens zvans – viena rezervācija vienai personai.

Nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs ar savu transportlīdzekli, kas aprīkots ar ziemas riepām ar derīgu tehnisko apskati un obligāto civiltiesisko apdrošināšanu. Vēlams uz nodarbību ierasties ērtos, braukšanai atbilstošos apavos un siltā apģērbā.

Gadījumā, ja kāds autovadītājs netiek uz iepriekš pieteiktu nodarbību, lūgums sniegt informāciju uz iepriekš norādīto tālruni, lai varētu operatīvi piedāvāt vietu citiem braukt gribētājiem.

Bezmaksas drošas braukšanas konsultācijas notiek, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus. Autovadītāji atrodas katrs savā automašīnā un saziņa notiek, izmantojot rācijas.

Nodarbību laiks Siguldā: 24.-28.februārī plkst.11.00, 13.00 un 15.00. Nodarbību ilgums – viena stunda un 30 minūtes. Pieteikšanās nodarbībām zvanot pa tālruni 26553336 darba dienās plkst. 9.00-17.00.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.