Menu
 

Starp konkursa "Gada balva sociālajā darbā 2020" uzvarētājiem arī Siguldas Sociālā dienesta vadītāja

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – pixabay.com Foto – pixabay.com

Starptautiskajā sociālā darba dienā, kas šogad tiek atzīmēta 16.martā, Labklājības ministrija (LM) noteikusi konkursa “Gada balva sociālajā darbā 2020” uzvarētājus. Konkurss tika rīkots jau astoto gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē – sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās u.c. sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās. 

Kā atzīmē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš, šādi tiek pagodināti visprofesionālākie un atsaucīgākie sociālie darbinieki, popularizēta un veicināta sociālā darba attīstība, kā arī celts profesijas prestižs. LM izveidota konkursa žūrijas komisija izvērtēja saņemtos pieteikumus konkursa nominācijām un labākos no pretendentiem izvirzīja tālākai iedzīvotāju balsošanai, kas februārī tika organizēta ministrijas tīmekļvietnē.

“Starptautiskās sociālo darbinieku federācijas šīgada sauklis “Es esmu, jo mēs esam” atspoguļo sociālajam darbam būtisko izpratni par to, ka mēs visi esam savstarpēji saistīti – gan ar cilvēkiem, gan apkārtējo vidi. Paldies visiem sociālajiem darbiniekiem par izcilo ieguldījumu savā darba jomā, novēlu stipru veselību, dzīvesprieku un enerģiju turpmāko profesionālo ieceru un izaicinājumu īstenošanai. Lepojos ar katru no jums,” uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča.

Nominācijā “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2020” žūrijas komisijas un iedzīvotāju balsojuma kopvērtējumā visaugstāko novērtējumu ir saņēmusi Ventspils sociālās aprūpes nama “SELGA” vecākā sociālā darbiniece Lienīte Millere, informē E.Zariņš.

Nominācijā “Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2020” žūrijas komisijas un iedzīvotāju balsojuma kopvērtējumā visaugstāko novērtējumu ir saņēmusi nodibinājuma “Sociālā atbalsta un izglītības fonds” Kurzemes ģimeņu atbalsta centra “Liepāja” vadītāja Guna Krēgere-Medne.

Nominācijā “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2020” žūrijas komisijas un iedzīvotāju balsojuma kopvērtējumā visaugstāko novērtējumu ir saņēmusi Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Kristīne Freiberga, vēsta ministrijas pārstāvis.

Saskaņā ar konkursa nolikumu atbilstoši žūrijas lēmumam balvu nominācijā “Žūrijas speciālā balva sociālajā darbā 2020” ir saņēmusi Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa.

Papildus konkursa nolikumā noteiktajām nominācijām Labklājības ministrija šogad lēmusi pasniegt vēl vienu apbalvojumu par ieguldījumu sociālās nozares attīstībā, kas piešķirts VSIA “Piejūras slimnīca” sociālajai darbiniecei, sabiedriskā labuma organizācijas “Latvijas Pensionāru federācija” priekšsēdētājai Aijai Barčai, norāda E.Zariņš.

Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos ierobežojumus, šogad nenotiks tradicionālais uzvarētāju svinīgās apbalvošanas pasākums, taču Labklājības ministrijas virtuālais sveiciens 2021.gada 16.martā – Starptautiskajā sociālā darba dienā –, kā arī konkursa uzvarētāju godināšana iemūžināta videomateriālā.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.