Menu
 

Apdrošinātājs: Pērn divkāršojies negadījumu skaits mājokļos

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Vairāk nekā puse iedzīvotāju (57 %) šobrīd darba un mācību procesus daļēji vai pilnībā veic attālināti, liecina 2021. gada martā veiktās aptaujas dati. Apdrošinātājs “Gjensidige Latvija” informē, ka aizvadītā gada laikā ir divkāršojies negadījumu skaits Latvijas iedzīvotāju mājokļos (pieaudzis vidēji par 56%).

Īpaši pieaudzis to negadījumu skaits, kuru rezultātā bojāta iedzīvotāju manta – elektroierīces, tostarp televizori, datori, sadzīves tehnika un pat mēbeles. Atrodoties mājās, šie negadījumi var jo īpaši tikt saistīti ar cilvēku neuzmanību un vēlmi apvienot vairākus darbus vienlaicīgi.

Šogad salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem apdrošināšanā ir novērojams izteikts negadījumu skaita pieaugums mājoklī – sākot ar nelieliem ugunsgrēkiem un piedūmojumiem, sava vai kaimiņu īpašuma applūdināšanu, līdz pat zādzībām, bet vislielākais pieaugums novērojams tieši mantas bojājumos, ar to pērn ir sastapies katrs piektais aptaujātais. Visbiežāk manta tiek sabojāta bērnu rotaļu laikā, mājdzīvnieku, kā arī pašu neuzmanības dēļ tiek sabojātas elektroierīces – datori, TV, kā arī bez uzmanības atstātas ieslēgtas sildierīces un atklāta uguns.

Smadzeņu treniņa centra “Riga Brain” vadītājs, medicīnas speciālists Pēteris Urtāns apgalvo, ka visbiežāk cilvēki kļūst neuzmanīgi, kad situācijai nepievērš pietiekamu uzmanību, un vairumā gadījumu pie vainas ir tieši vēlme apvienot vairākus darbus vienlaicīgi. Piemēram, “Zoom” sapulces apvienošana ar bērnu pieskatīšanu vai steidzamu darbu pabeigšana un ēst gatavošana.

Kā liecina “Riga Brain” pieejamie dati, 97,5 % populācijas patiesībā nemaz nespēj vienlaikus veikt divus vai vairākus uzdevumus, reizē saglabājot labas koncentrēšanās spējas, un tam ir zinātnisks pamatojums. Veicot vairākas darbības vienlaicīgi, smadzenes zaudē efektivitātes priekšrocības, kas rodas, koncentrējoties tikai uz vienu uzdevumu, kā rezultātā var rasties situācijas, kas ietekmē mūsu drošību.

P.Urtāns atgādina, ka nevajadzētu apvienot vairākus vienlīdz svarīgus darbus, drošāk ir izvēlēties vienu svarīgāko un veltīt tam pēc iespējas visu uzmanību. Ja darbu ir daudz, ir svarīgi plānot savu darba dienu un censties pieturēties pie darba plāna. Labs veids, kā saglabāt fokusu, ir uzrakstīt uzdevumus, kurus ir nepieciešams paveikt nākamās stundas laikā.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.