Menu
 

Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji Lieldienās vēl nebaidīties no pandēmijas, kā arī ticēt nākotnei Apriņķis.lv

 • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji šodien Latvijas Televīzijas 1.kanālā vēlēja nebaidīties no Covid-19 pandēmijas, kā arī ticēt nākotnei.

Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs novēlēja cilvēkiem atvērties augšām celtā Kristus klātbūtnei, jo viņš šeit un šobrīd esot sācis mūs pārveidot. "Mums nav jābaidās ne no nāves, ne no pandēmijas," uzsvēra Stankevičs, vēlot gaišus un cerības pilnus Kristus augšāmcelšanās svētkus.

Latvijas Pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs, uzrunājot Latvijas iedzīvotājus, uzsvēra, ka šajā sarežģītajā situācijā, kuru piedzīvo visa pasaule, ir obligāti jāpilda visi Latvijas valdības pieņemtie lēmumi un rīkojumi, kā arī jāievēro higiēnas prasības.

Viņā pauda pateicību mediķiem, kuri šajos apstākļos cenšas palīdzēt ikvienam.

Aleksandrs norādīja, ka pat šajā sarežģītajā laikā nedrīkst ļauties panikai un krist izmisumā. Ticīgiem cilvēkiem ir jābūt optimistiem, jo dzīve turpinās, ārā spīd saule, nāk pavasaris, viņš teica.

Metropolīts aicināja lūgt Dievu par Latvijas zemi, par Valsts prezidentu, par valdību, par tautu, par katru cilvēku. Viņš novēlēja ikvienam garīgu prieku un stirpu veselību.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags vēlēja Latvijas iedzīvotājiem dzīvas un spēkpilnas Lieldienas.

"Jau veselu gadu dzīves īstenība mēģina mūs kā Kristus draudzi izklīdināt. Padarīt dievkalpojumus par senu notikumu atmiņām un augšāmcelto Kristu par tādu kā rēgu. Neļausim tam notikt," teica Vanags.

Viņš aicināja pretoties tam savās sirdīs un garā un aicināja neļaut atdzist ilgām reiz atkal dievkalpojumā satikties ar dzīvo Kristu un mācekļu pulkā dziedāt pateicības dziesmu.

Vanags savā uzrunā vilka paralēles mūsdienu dzīvei un notikumiem ar laiku, kad Jēzus kopā ar mācekļiem Eļļas kalnā mirkli pirms katastrofas dziedāja pateicības dziesmas. Mācekļi priecīgi dziedāja līdzi, jo viņi nezināja, kas tūlīt notiks. Bet Jēzus zināja un viņam vajadzēja būt nāves baiļu nomāktam. Tomēr viņš kopā ar draugiem dziedāja par glābšanu, kuru Dievs savai tautai bija sagādājis pirms gadu simtiem.

Savukārt Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns aicināja cilvēkus meklēt glābiņu tajā, kas ir mūžīgs, nevis tiekties pēc tā, kas ir pārejošs un laicīgs, pēc kā cilvēki piedzīvos vilšanos un vēl lielāku tukšumu.

Šterns vēlēja Latvijas iedzīvotājiem gaišas un priecīgas Lieldienas.

1 komentārs

 • Skolnieciņš no svētbirzs
  Skolnieciņš no svētbirzs Pirmdiena, 05 Aprīlis 2021 08:39 Komentāra saite

  Šodien ir 5. aprīlis. Ir atnākušas Lieldienas. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki! Kopš senseniem laikiem senie ģermāņi pielūdza Dievieti Ostaru. Arī mūsdienās daudzviet pasaulē turpina pielūgt Dievieti Ostaru. Ticība senajai un spēcīgai Dievietei Ostarai nekur nav zudusi. Vajag tikai atcerēties pagānisko tradīciju īsto jēgu. Dieviete Ostara ir mīļa un jauka. Viņa ir pavasara un rītausmas Dieviete. Viņa ir dzīvības dāvātāja. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Šī leģenda ir atklāj Dievietes Ostaras labsirdīgo dabu. Šodien, kad diena ir līdzsvarā ar nakti, Dievietes Ostaras spēks ir savā pilnībā. Lieldienās ticīgie dzīro par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai! Par to Dieviete Ostara atalgo ticīgos ar labklājību, bagātību un veiksmi. Kopš senatnes trusis (zaķis) ir bijis uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Lieldienu trusis (Lieldienu zaķis) ir auglības simbols, bet Lieldienu ola ir jaunas dzīvības simbols. Diemžēl SARS-CoV-2 vīruss nekur nav izgaisis, kovid-19 (covid-19) pandēmija vel joprojām turpinās. Būsim piesardzīgi! Pasargāsim sevi un savus tuvākos! Nedosimies uz baznīcu dievkalpojumiem, bet gan paliksim savās mājās, lai svinētu Lieldienas par godu Dievietei Ostarai! Lai Dieviete Ostara atnes mums saulainu pavasari! Lai Dieviete Ostara sniedz mums priecīgu rītdienu! Lai Dieviete Ostara stāv mums klāt! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
  Ar dzīvības dāvātājas Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētbirzs
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  P.S. Seriālā “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”) par Dievieti Ostaru stāsta 1. sezonas 8. sērijā “Nāc pie Jēzus” (angļu val. “Come to Jesus”).
  #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #GadskārtuSvētki #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #05.04.2021. #pirmdiena #svētbirzs

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.