Menu
 

Uz Jelgavas šosejas pie Olaines testē horizontālā marķējuma materiālus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Foto - VSIA “Latvijas Valsts ceļi”

Jelgavas šosejas (A8) posmā netālu no Olaines ir uzklāti vairāki horizontāla marķējuma materiālu paraugi, lai reālos ekspluatācijas apstākļos testētu to īpašības un noturību.

Kā informē VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC), ceļu horizontālie apzīmējumi ir viens no galvenajiem ceļu satiksmes organizācijas elementiem. Pētījuma mērķis ir atrast reālajiem Latvijas apstākļiem piemērotākos uzklāšanas materiālus, metodes un tehnoloģijas. Šāds praktisks izpētes darbs ļaus arī skaidrāk definēt prasības, kādas jāizvirza šo apzīmējumu materiāliem – atstarošana dažādos apstākļos, kalpošanas laiks u.c., kā arī pilnveidot Ceļu specifikāciju prasības ceļu horizontālo apzīmējumu materiāliem, uzklāšanas metodēm un tehnoloģijām.

Izpētes vajadzībām patlaban uz Jelgavas šosejas apmēram 700 m garā posmā aiz Olaines, braucot virzienā uz Jelgavu, ar deviņiem dažādiem materiāliem vai to kombinācijām uzklāti pagaidu apzīmējumi. Plānots, ka kopumā izpētes laikā šādu kombinācijas būs divreiz vairāk, vēsta uzņēmumā.

LVC Autoceļu kompetences centra speciālisti līdzsekošanas periodā regulāri veiks mērījumus, nosakot uzklāto materiālu atstarošanos sausos un mitros apstākļos, kā arī to virsmas saķeres īpašības.

Testa posma sākumā ir uzstādīta informatīvā ceļa zīme, pagaidu marķējums neietekmē satiksmes organizāciju un nerada sarežģījumus autobraucējiem, norāda uzņēmumā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.