Menu
 

DAP atgādina, ka ūdensputnu medību sezonā aizsargājamās teritorijās aizliegts izmantot svina munīciju

  • Autors:  LETA
DAP atgādina, ka ūdensputnu medību sezonā aizsargājamās teritorijās aizliegts izmantot svina munīciju pixabay.com

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) ūdensputnu medību sezonā veiks reidus, lai pārliecinātos, ka tiek ievērots aizsargājamās dabas teritorijās izmantot svina munīciju, informēja DAP sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Viņa skaidroja, ka pīļu medībās tiek izšauts visvairāk skrošu, jo uz vienu putnu parasti tiek izšautas vairākas patronas. Putnam trāpa tikai dažas skrotis, bet pārējās sabirst zemē vai ūdenī. Putni daļu no šīm skrotīm notur par barību un apēd, kā rezultātā var notikt saindēšanās, ja munīcija satur svinu. Šādā veidā var tikt saindēti arī citi barības ķēdes posmi. Tāpat ar svina munīciju tiek piesārņota arī zeme un ūdens.

Pirms došanās ūdensputnu medībās, būtiski noskaidrot, vai medībām izvēlētā vieta neatrodas kādā no īpaši aizsargājamām dabas teritorijām vai to zonām, kuru individuālajos aizsardzības un izmantošanas noteikumos paredzētas īpašas prasības.

Aizliegums medīt ar svinu saturošu munīciju iekļauts, piemēram, dabas lieguma "Babītes ezers" individuālajos aizsardzības un izmantošanas noteikumos, turklāt noteikumi paredz, ka medniekiem aizliegts atrasties lieguma teritorijā arī ar svinu saturošu munīciju. Savukārt Ķemeru Nacionālā parka noteikumi aizliedz ne vien ūdensputnu, bet arī jebkuras citas sugas medībās izmantot svina munīciju.

Arī dabas liegumā "Lubāna mitrājs" aizliegts izmantot šāviņus, kas satur svinu, kā arī atrasties medību vietā ar svinu saturošu munīciju. Ezera teritorijā noteikta arī sezonas lieguma zona, kur medīt ūdensputnus ir aizliegts. Rāznas Nacionālā parka teritorijā svinu saturošu munīciju ūdensputnu medībās ir aizliegts lietot ezeros, kuri atrodas dabas lieguma zonā.

Ar svinu saturošu munīciju medīt aizliegts arī dabas parka "Pape" lieguma zonā, kas aptver Papes ezeru un Baltijas jūras piekrastes joslu. Tāpat svinu saturošu munīciju nedrīkst lietot medībās dabas liegumā "Liepājas ezers".

Ezeriņa uzsvēra, ka daļai aizsargājamo dabas teritoriju nav individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu, taču tādā gadījumā jāievēro vispārējo aizsardzības un izmantošanas noteikumu prasības, kas nosaka, ka dabas parkos un dabas liegumos medībās aizliegts lietot ūdensputnu šāviņus, kas satur svinu.

Ūdensputnu medību sezonas sākumā no 11.augusta līdz 14.septembrim medības atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15.septembra līdz 30.novembrim - katru dienu. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti arī citi medību termiņi.

Informācija par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un to reģionālo iedalījumu pieejama DAP interneta vietnes sadaļā "Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.