Menu
 

Policija Covid-19 ierobežojumu uzraudzībā uzsvaru liek uz ieceļotāju un masveida pasākumu kontroli

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts policija Foto - Valsts policija

Sabiedrība kopumā ievēro aktuālos Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, bet policija kontroles pasākumos ir mainījusi taktiku un patlaban uzsvaru liek uz ieceļotāju un masveida pasākumu kontroli, aģentūrai LETA stāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.

No 7.aprīļa līdz jūlijam valstī sākti 4250 administratīvā pārkāpuma procesi par dažādu Covid-19 ierobežojumu neievērošanu. Savukārt no pagājušā gada novembra līdz šī gada jūlijam sākti aptuveni 32 000 administratīvā pārkāpuma procesu par šiem pārkāpumiem.

Arājs skaidroja, ka, salīdzinot ar ziemu, ierobežojumi ir kļuvuši daudz liberālāki. Šādos apstākļos, konsultējoties ar epidemiologiem, savu taktiku mainījusi arī Valsts policija.

Ņemot vērā koronavīrusa "delta" varianta izplatību ārzemēs, tagad policija lielāku uzsvaru likusi uz ieceļotāju kontroli, īpaši Krievijas valstspiederīgo pārbaudēm. Minētais nozīmē, ka policija kontrolē, vai ieceļotāji izpildījuši nepieciešamos dokumentus un ievēro pašizolāciju.

Policija, piemēram, pastiprināti pievērš uzmanību Jūrmalai, jo zināms, ka kūrortpilsētu iecienījuši kaimiņvalsts iedzīvotāji. 

"Ja viņiem ir leģitīms iemesls uzturēties Latvijā, tad kontrolējam, vai ir veikts Covid-19 tests, apsekojam dzīvesvietas un apturam automašīnas ar Krievijas numurzīmēm. Patlaban konstatēti vien daži pārkāpumi, jo arī kaimiņvalsts iedzīvotāji saprot epidemioloģisko stāvokli savā dzimtenē," skaidroja Arājs.

"Mēs esam pamainījuši savās prioritātes, jo policijai ir jāpilda arī savas ikdienas pamatfunkcijas. Ja iecirkņa teritorijā ir piecas frizētavas, tad tagad vairs nevajag veikt pārbaudes katru dienu, bet reizi nedēļā. Turklāt novērots, ka skaistumkopšanas nozare ļoti rūpīgi attiecas pret valsts noteiktajām prasībām," uzsvēra Arājs.

Otra joma, kur policija patlaban pastiprināti kontrolē ierobežojumus, ir tagad atļautie masveida pasākumi. Arī šajā jomā būtiski pārkāpumi nav konstatēti un pasākumu rīkotāji ievēro valdības noteiktās prasības apmeklētāju uzņemšanā. "Eiropā bija novēroti gadījumi, kad digitālo sertifikātu personas mēģināja nodot citām personām pasākumu apmeklēšanai, taču pie mums šādi gadījumi masveidā nav bijuši," piebilda Arājs.

Neskatoties uz karsto laiku, iedzīvotāji arī turpina ievērot masku lietošanu, lai gan šajā ziņā liela atbildība jāuzņemas veikalu un citu tirdzniecības vietu īpašniekiem, jo policiju katrā tirdzniecības vietā novietot nevar, norādīja Arājs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.