Menu
 

Foto: Salaspilī aizvadīts kampaņas "Cilvēks, nevis diagnoze" pasākums un atklātas grupu dzīvokļu telpas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

11.augustā Salaspils novada Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu centrā notika Labklājības ministrijas (LM) deinstitucionalizācijas (DI) projekta ietvaros rīkotās kampaņas "Cilvēks, nevis diagnoze" Rīgas plānošanas reģiona pasākums, kura laikā viesi un centra klienti kopā paguva gan pasportot, gan padejot, kā arī tika atklātas Salaspils novada Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu centra grupu dzīvokļu un atelpas brīža telpas.

Pasākumā piedalījās Salaspils novada Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu centra (izveidots DI projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Rīgas reģionā” ietvaros) klienti (cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem) un darbinieki, Salaspils novada pašvaldības (t.sk. Sociālā dienesta) pārstāvji. LM Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta vecākais eksperts Guntis Kaldovskis norāda, ka, neraugoties uz lietaino laiku, noskaņojums visiem dalībniekiem bija priecīgs – un ne bez pamata, jo Salaspils ir viens no tiem Rīgas plānošanas reģiona novadiem, kur DI projekta īstenošana norit veiksmīgi un cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī bērnu ar funkcionāliem traucējumiem labā ir darīts patiešām daudz. Uzrunas teica G.Kaldovskis, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietniece Malda Caune un Salaspils novada Sociālā dienesta vadītāja Gunta Gumbina.

R.Čudars savā uzrunā neslēpa gandarījumu un lepnumu par savas pašvaldības veikumu deinstitucionalizācijas projekta ietvaros, vienlaikus uzsverot, ka “izremontētas telpas vai pielāgota apkārtne ir tikai puse no darba, otra – sekmēt sabiedrības iecietību attiecībā uz līdzcilvēkiem, kuri daudzus gadus bijuši aizmirsti un atstumti”. “Tādēļ man prieks par šī projekta realizāciju, bet vēl lielāks prieks man būs tad, kad mēs tiešām kļūsim par mūsdienīgu, civilizētu un tolerantu sabiedrību,” noslēdzot savu īso uzrunu, apliecināja novada mērs.

Savukārt M.Caune savā uzrunā kaismīgi, bet ar cerību uzsvēra, ka pašvaldības ieguldījums, lai cik apjomīgs tas arī būtu, nav un nevar būt pietiekams, tāpēc valsts atbalsts cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem ir vajadzīgs vēl lielāks, citādi rūpes par “mūžīgajiem bērniem” joprojām galvenokārt gulst uz tuvinieku un ģimeņu pleciem, bet šis slogs ir neizmērojami smags.

Pasākuma ietvaros notika improvizētas veiklības “stafetes” telpā, kuru laikā centra klienti un viesi sagādāja pozitīvas emocijas sev un citiem, stāsta G.Kaldovskis. Tikpat gaišas sajūtas raisīja arī grupu dzīvokļu un atelpas brīža telpu atklāšana. Ir nodrošināts viss, lai pieauguši cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, kuri iepriekš dzīvojuši kopā ar saviem vecākiem vai saņēmuši institucionālo gādību, varētu iegūt tik noderīgās un nepieciešamās pašaprūpes iemaņas un prasmes. Atelpas brīža pakalpojums ļaus tiem iedzīvotājiem, kuriem mājas aprūpē ir kāds tuvinieks ar īpašām vajadzībām, atstāt viņu speciālistu aprūpē, lai varētu atjaunot savus fiziskos un psihoemocionālos resursus.

Kampaņa “Cilvēks, nevis diagnoze” aptver visus piecus Latvijas plānošanas reģionus (arī Zemgales, Vidzemes, Kurzemes un Latgales) un tiek atspoguļota medijos un sociālajos tīklos, sniedzot sabiedrībai iespēju satikt cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem, uzzināt daudzus reālus un neizskaistinātus pieredzes stāstus, atgādina G.Kaldovskis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.