Menu
 

Rezerves karavīri uzsāk militāro kursu Ādažu bāzē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - seržants Ēriks Kukutis (Aizsardzības ministrija) Foto - seržants Ēriks Kukutis (Aizsardzības ministrija)

No 16. līdz 27.augustam Ādažu bāzē rezerves karavīri pilnveido prasmes Rezerves karavīru militārajā kursā, atjaunojot un pārbaudot individuālās, speciālistu un kolektīvās iemaņas un zināšanas. Rezerves karavīru kurss no 21.augusta tiks integrēts Mehanizētās kājnieku brigādes 3.kājnieku bataljona zemessardzes nometnē, kas norisināsies Ādažu bāzē.

Kā informē Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba Informācijas operāciju daļas preses virsnieks virsleitnants Jurģis Baumanis, uz militārajām mācībām iesauktajam rezerves karavīram par katru militāro mācību dienu izmaksā kompensāciju no Aizsardzības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Rezerve ir viens no trim militārajiem formējumiem, kas kopā ar regulārajiem spēkiem un Zemessardzi veido Nacionālos bruņotos spēkus. Savukārt rezervi veido rezervisti un rezerves karavīri, kuru militāro iemaņu atjaunošanu bruņotie spēki uzsāka 2015.gadā, skaidro J.Baumanis.

2020.gada 24.septembrī Saeimas apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka Nacionālie bruņotie spēki miera laikā uztur 6000 militāri sagatavotus rezerves karavīrus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.