Menu
 

Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas sāks būvēt 37 kilometrus garu dzeloņstiepļu žogu

  • Autors:  LETA
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - pixabay.com Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - pixabay.com

Tuvākajās dienās uz Latvijas un Baltkrievijas robežas sāks būvēt 37 kilometrus garu dzeloņstiepļu žogu, intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" apstiprināja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).

Viņa atgādināja, ka ilgstoša kavēšanās žoga būvniecības procesā notika, jo tika atklāti būtiski pārkāpumi žoga izbūvē uz robežas ar Krieviju.

"Pašlaik mēs varam sākt būvēt dzeloņstiepļu žogu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kas būs 37 kilometru garumā un nosegs kritiskākās robežas vietas," sacīja ministre, bet uz jautājumu, cik šāda žoga izbūve izmaksās, Golubeva atbildēja, ka precīzu skaitli nevar nosaukt, bet tas varētu būt daži miljoni eiro.

Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāve Vendija Pikše-Kučma aģentūrai LETA pastāstīja, ka iepirkums par dzeloņstiepļu iegādi tiek īstenots cenu aptaujas formā un piedāvājumus ir iesnieguši septiņi komersanti.

Iepirkumu par iegādi plānots noslēgt septembra sākumā, savukārt par uzstādīšanu tiks izsludināta atsevišķa cenu aptauja.

Uzaicinājums par sākotnējo ārējās robežas pagaidu dzeloņstiepļu izbūves vietu apsekošanu bija izsūtīts astoņiem komersantiem.

Pēc robežas apsekošanas notiek konsultāciju process ar izbūves darbu interesi saglabājušajiem komersantiem, lai korekti apzinātu tirgū pieejamos pagaidu dzeloņstiepļu izbūves tehniskajam risinājumam un žoga izbūves pamatnes īpatnībām pielāgojamo un pieejamo stiprinājumu veidus, nepieciešamo papildmateriālu tipus, darba tehnikas nodrošinājuma un darba aizsardzības prasības.

Žoga uzstādīšana tieši atkarīga no žoga piegādes iespējamajiem termiņiem, kurus komersanti patlaban vēl precizē.

Aģentūra patlaban izbūves darbu uzsākšanu plāno šī gada septembra vidū, uzstādīšanu dalot trīs teritoriālos apgabalos. Tāpat iestāde cer saņemt vairāk kā viena komersanta piedāvājumu un atbilstoši optimistiskākajām prognozēm, pagaidu žoga izbūvi cer noslēgt līdz oktobra beigām.

Jau ziņots, ka robežsargi ceturtdien novērsuši 31 cilvēka mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas - Baltkrievijas valsts robežu.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 845 cilvēki.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēto cilvēku nav.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 25 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 377 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Šodien Golubeva jau otro reizi pēdējo nedēļu laikā apmeklēs Latvijas-Baltkrievijas robežu. Ministre apmeklēs robežu reaģējot uz pašreizējo situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas un plānoto robežas izbūvi, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrija.

Vizītē ministri pavadīs Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Ivars Ruskulis un Nodrošinājuma valsts aģentūras direktore Ramona Innusa.

Jau ziņots, ka 2.septembrī novērsts 18 cilvēku mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. 1.septembrī novērsts 39 personu mēģinājums, 30.augustā - 21 cilvēka mēģinājums, 29.augustā septiņu personu mēģinājums, bet vēl dienu iepriekš robežas nelikumīga šķērsošana liegta 35 cilvēkiem.

Valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.