Menu
 

Latvijā pārdoto jauno vieglo automašīnu skaits astoņos mēnešos pieaudzis par 16%

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijā astoņos mēnešos pārdotas 12 239 jaunas vieglās automašīnas, kas ir par 16% vairāk nekā astoņos mēnešos pērn, liecina Auto asociācijas apkopotā informācija.

Tostarp jaunu vieglo pasažieru automobiļu pārdošanā no janvāra līdz augustam bija pieaugums par 15% - līdz 10 515 pārdotām automašīnām, bet jauna vieglā komerctransporta pārdošanā fiksēts kāpums par 25% līdz 1724 spēkratiem.

Šogad augustā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, pārdoto jaunu vieglo automašīnu skaits Latvijā palielinājies par 14% - līdz 1516 mēnesī pārdotiem spēkratiem. Tostarp jaunu vieglo pasažieru automašīnu pārdošanas apmēri palielinājušies par 14% līdz 1272 spēkratiem, bet pārdoto jauno vieglo komercauto skaits augustā sasniedzis 244, kas ir par 12% vairāk nekā pagājušā gada augustā.

Populārākās astoņos mēnešos bija "Toyota" markas vieglās automašīnas - pārdoti 2127 spēkrati, kas ir 17,4% no visām pārdotajām jaunajām vieglajām automašīnām un par 35% vairāk nekā pērn astoņos mēnešos.

Seko "Volkswagen" ar tirgus daļu 12,7% - pārdoti 1549 spēkrati, kas ir par 4% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš. "Škoda" automašīnu tirgus daļa veidoja 11,8% - pārdotas 1448 jaunas automašīnas, kas ir par 20% vairāk.

Pirmajā pieciniekā ir arī "Peugeot" automašīnas, kuru tirgus daļa ar 877 pārdotiem spēkratiem veidoja 7,2%. "Peugeot" pārdošanas apjomi gan sarukuši par 14%. "Renault" automašīnu tirgus daļa veidoja 5% - pārdoti 606 spēkrati, kas ir par 11% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš.

Auto asociācijas apkopotie dati arī liecina, ka šogad astoņos mēnešos populārākās bija "Toyota Corolla" automašīnas - pārdotas 617 šī modeļa automašīna. Seko "Toyota Rav4" (525), "Škoda Octavia" (470), "Volkswagen Tiguan" (346) un "Volkswagen T-Cross" (308).

Auto asociācija ir auto nozares profesionālā organizācija Latvijā, kas apvieno mehānisko transportlīdzekļu ražotājus, mehānisko transportlīdzekļu komponenšu un rezerves daļu ražotājus, importētājus, pilnvarotos auto tirgotājus, autorizētos mehānisko transportlīdzekļu remonta un tehniskās apkopes pakalpojuma sniedzējus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.