Menu
 

Iespēju atrast darbu kā sarežģītu vērtē 65% jauno darba ņēmēju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Kopumā 43% darba ņēmēju uzskata, ka jauniešiem ir grūti atrast darbu, jo nav pietiekami daudz viņiem atbilstošu darba piedāvājumu, liecina “CV-Online Latvia” un IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite” aptauja par jauno profesionāļu iekļaušanu darba tirgū. Starp darba ņēmējiem vecumā līdz 25 gadiem par šo faktu ir pārliecināti 65% aptaujāto, kas, salīdzinot ar “CV-Online Latvia” 2018. gadā veiktās aptaujas “Darba pieredze jauniešiem” rezultātiem, pēdējo triju gadu laikā ir palielinājies par 11%.

Uz jautājumu par šī brīža darba iespējām vairāk nekā puse jeb 65% aptaujāto darba ņēmēju vecumā līdz 25 gadiem norādījuši, ka darbu atrast ir grūti, nav pietiekami daudz atbilstošu piedāvājumu. 18% šīs vecuma grupas respondentu uzskata, ka darba piedāvājumu iespējas jauniešiem neatšķiras un ir tādas pašas kā citiem. Šī brīža darba tirgus piedāvājumu kā plašu un daudzveidīgu vērtē 17% respondentu vecumā līdz 25 gadiem.

Savukārt aptaujātie darba devēji ir pretējās domās – 43% norādījuši, ka jauniešiem vecumā līdz 25 gadiem ir ļoti plašas un daudzveidīgas darba piedāvājumu iespējas, bet 39 % uzsver, ka darba piedāvājumu iespējas neatšķiras. Tikai katrs ceturtais aptaujātais darba devējs uzskata, ka jauniem darba meklētājiem nav pietiekami daudz atbilstošu piedāvājumu un atrast darbu ir grūti.

Līdz ar to aptaujas rezultāti liecina, ka darba ņēmējiem un darba devējiem ir ļoti atšķirīga izpratne pa to, kāds ir jauniešiem atbilstošs darba piedāvājums.

Aptaujas laikā kā lielāko darba devēju kļūdu, meklējot gados jaunus darbiniekus, 43% darba ņēmēju norādījuši prasību pēc 2-3 gadu darba pieredzes. Tam piekrīt arī vairāk nekā puse jeb 57% aptaujāto jauniešu vecumā līdz 25 gadiem. Uzrunājot gados jaunus darba meklētājus, kā nākamās lielākās kļūdas darba ņēmēji norāda arī prasību būt ar pieredzi konkrētās jomās (24%) un pārāk standartizētu prasību izvirzīšanu (18%). Mazākums aptaujāto darba ņēmēju atzīmējuši arī tādus faktorus kā bailes pieņemt darbā cilvēkus ar atšķirīgiem uzskatiem, prasību sūtīt CV un motivācijas vēstuli, kā arī darba intervijas klātienē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.