Menu
 

Piecu mēnešu laikā uzturlīdzekļu nemaksātājiem liegts spēlēt azartspēles teju divus miljonus reižu

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

No šī gada maija līdz septembrim pēc jaunā regulējuma spēkā stāšanās liegums spēlēt azartspēles uzturlīdzekļu nemaksātājiem ir piemērots 1 916 477 reizes, tādējādi regresa kārtībā no uzturlīdzekļu parādniekiem atgūto līdzekļu kopsumma šogad ir 6,33 miljoni eiro, kas ir par 21% vairāk, salīdzinot ar šo periodu iepriekšējā gadā, informēja Tieslietu ministrijā.

Šī gada maijā spēkā stājās Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma grozījumi un Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas sniegtā informācija liecina, ka 2021.gada maija mēnesī azartspēļu organizatori ir lieguši uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles 54 019 gadījumos, 2021.gada jūnijā - 60 941, 2021.gada jūlijā - 243 842, 2021.gada augustā - 760 267 un 2021.gada septembrī - 797 408 gadījumos.

"Jaunākie dati diemžēl uzskatāmi parāda, ka tā vietā, lai savam bērnam sniegtu nepieciešamo palīdzību, nodrošinātu uzturlīdzekļus vai dzēstu parādus par viņa vietā veiktajām uzturlīdzekļu izmaksām šīs personas bērniem, uzturlīdzekļu nemaksātāji izvēlas naudu ieguldīt azartspēlēs. Turklāt nonākot līdz pat azartspēļu atkarībai," uzsver tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Ierobežojums uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles vai interaktīvās azartspēles tika noteikts pēc Tieslietu ministrijas iniciatīvas, izstrādājot grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā.

Grozījumi tika izstrādāti, lai sekmētu bērnu tiesību aizsardzību un veicinātu vecāku pienākuma pildīšanu - bērnu nodrošināšana ar uzturlīdzekļiem. Ar grozījumiem, kas stājās spēkā 2021.gada 1.maijā, noteikts uzturlīdzekļu parādniekiem aizliegums spēlēt azartspēles un izložu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās azartspēles un interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.