Menu
 

Foto: Ķekavā viesojusies zirgu pajūgu karavāna; tā piestās arī Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Ķekavā viesojusies zirgu pajūgu karavāna; tā piestās arī Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Ķekavas novada pašvaldība

“Titānu tūres: no Bruges līdz Novgorodai” ietvaros 4. septembra rītā Ķekavā viesojās zirgu pajūgu karavāna, kas šķērso vairāk nekā 2100 km garu ceļu no Vācijas līdz Krievijai. Viesošanās laikā tika pasniegta simboliska dāvana – zvans Doles-Ķekavas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai. 4. un 5. septembrī karavāna piestās arī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Vairākus mēnešus ilgajā braucienā karavāna dodas pa vecajiem cietzemes tirdzniecības ceļiem, kas savulaik veduši daudzus tirgotājus un ceļiniekus ar zirgiem no rietumiem uz austrumiem, informē Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Harita Maniņa un Ķekavas novada pašvaldības pārstāvji.

Rīgā senie pajūgi ieradīsies 4. septembrī, lai policijas eskorta pavadībā dotos pāri Dienvidu tiltam un otrdienas pievakarē ierastos brīvdabas muzejā, kur vilcēju šķirnes zirgi (saukti arī par aukstasiņu zirgiem) pavadīs nakti pēc garā ceļa pļavās pie Juglas ezera, norāda H. Maniņa.

Apmeklētajiem zirgus un pajūgus brīvdabas muzejā būs iespējams apskatīt otrdienas, 4. septembra, vakarā no plkst. 17.00 līdz 20.00 un trešdienas, 5. septembra, rītā, tāpēc interesenti tiek aicināti izmantot unikālo iespēju uzzināt vairāk par “Titānu tūri” un apciemot īpašos vilcēju šķirnes zirgus, pirms karavāna devusies tālākā ceļā.

Projekta pamatā ir vēlme atgriezties pie vienas no senākajām nozarēm – zirgkopības –, kā arī veicināt Eiropas kultūras mantojuma stiprināšanu un starptautisko sadarbību (2018. gads Eiropā ir pasludināts par Eiropas kultūras mantojuma gadu), garā ceļa laikā piestājot vairāk nekā 70 dažādās interesantās un nozīmīgās vietās Vācijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Latvijā, vēsta brīvdabas muzeja pārstāve.

Plašāka informācija par tūri un tās maršruts pieejams vietnē www.titanen-on-tour.eu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.