Menu
 

Kariņš: Latvija ir gatava reaģēt uz jebkāda cilvēku skaita pieplūdumu uz Latvijas un Baltkrievijas robežas

  • Autors:  LETA
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Latvijas robežas ar Krieviju apmeklējuma laikā 2021.gada jūlijā. Foto – Valsts kanceleja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Latvijas robežas ar Krieviju apmeklējuma laikā 2021.gada jūlijā. Foto – Valsts kanceleja

Vajadzības gadījumā Latvija ir gatava reaģēt uz jebkāda cilvēku skaita pieplūdumu uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem akcentēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers uzsvēra, ka Latvijas aizsardzības spēki - Valsts robežsardze, Valsts policija, Latvijas Zemessardze, Nacionālie bruņotie spēki - koordinēti strādā diennakts režīmā un seko līdzi situācijas attīstībai ciešā saziņā ar Lietuvu un Poliju.

Kā ziņots, pēdējā laikā Latvijas, Lietuvas un īpaši Polijas valstu robežsargi saskaras ar migrantu pastiprinātiem centieniem šķērsot Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu no Baltkrievijas puses. Migrantu plūsmu ES virzienā atbalsta Baltkrievija, un tā tiek uzskatīta par Baltkrievijas īstenotu hibrīdkara elementu pret ES.

ASV un Eiropas valstu delegācijas ANO Drošības padomē ceturtdien nosodīja Baltkrievijas rīcību migrantu krīzē uz tās robežas ar Poliju.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.