Menu
 

Foto: "Zilajos kalnos" aizvadīts Juglas kauju atceres pasākums

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: "Zilajos kalnos" aizvadīts Juglas kauju atceres pasākums Foto: Ikšķiles novada pašvaldība

5. septembrī dabas parkā “Zilie kalni” pie Dubkalnu ūdenskrātuves notika Juglas kauju 101. gadadienas atceres militāri patriotisks pasākums, kurā piedalījās vairāk nekā 1500 skolēnu no Ikšķiles un Ogres novada, informē Ikšķiles novada pašvaldībā.

Pasākums sākās ar trīs kilometru garu pārgājienu, kas noslēdzās ar svinīgu ceremoniju pie Dubkalnu ūdenskrātuves. Militāri patriotisko pasākumu atklāja abu pašvaldību vadītāji. Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka mums ir jāatceras senči, kas šo valsti izcīnīja. “Šodien Latvijas valstij ir nepieciešams mūsu spēks, mūsu gara spēks. Esam atbildīgi par valsts drošību, un jādara viss, lai to nosargātu. Mēs dzīvojam mierā, tomēr jāapzinās, ka var būt arī citādi. Tieši tādēļ novērtēsim mieru, ko nodrošina armija.” 

Pēc tam skolēni piedalījās informatīvi izzinošās aktivitātēs. Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri demonstrēja militāro tehniku un ekipējumu, Gaisa spēku helikopters “Mi-17” veica meklēšanas un glābšanas operācijas paraugdemonstrējumus. Savukārt Zemessardzes 54. inženiertehniskais bataljons sniedza iespēju skolēniem apskatīt bataljona ekipējumu un Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas informatīvo stendu, veica paraugdemonstrējumus ar kāpurķēžu transportieri “BW 206”, kā arī organizēja militarizētu šķēršļu joslu un stafetes, vēsta pašvaldības pārstāvji.

Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji iepazīstināja ar dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos, savukārt Jaunsardzes un informācijas centrs piedalījās ar informatīvo stendu un Jaunsardzes aktivitātēm. Ikšķiles novada kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” izveidotajā stendā notika latviešu strēlnieku ekipējuma un uniformas demonstrējumi. Pasākumā strēlnieku dziesmas izdziedāja vīru kopa "Vilki", savukārt armijas virtuve maltītei bija sarūpējusi gardu tēju un griķus.

Kā norāda pašvaldībā, pasākuma mērķis bija izkopt skolēnu nacionālo pašapziņu un piederības sajūtu Latvijai, izzināt Juglas kauju vēsturi, izrādīt cieņu karavīriem, kuri cīnījās par Latviju, kā arī iepazīstināt skolēnus ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto tehniku un ekipējumu. To organizēja Ogres un Ikšķiles pašvaldība, Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” un biedrība “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola”.

Latvijas vēsturē Juglas kaujas uzskatāmas par otru lielāko latviešu strēlnieku varonības apliecinājumu pēc Ziemassvētku kaujām. 1917. gada 1. septembrī Austrumu frontes Daugavas sektorā sākās lielākā vācu ofensīva triju kara gadu laikā ar mērķi ielenkt un iznīcināt Krievijas 12. armiju, kas aizsargāja Rīgu, un ieņemt pilsētu. Uzbrukums sākās tagadējā Salaspils un Ikšķiles novada teritorijā, kur aizsardzības pozīcijas bija ieņēmuši latviešu strēlnieku pulki. Divdesmit sešu stundu laikā cīņā pret vāciešiem savas dzīvības atdeva vairāk nekā puse no 5. Zemgales pulka strēlniekiem un 80 procentu pulka virsnieku, informē pašvaldības pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.