Menu
 

Latvijas armija netālu no Baltkrievijas robežas sākusi plašas iepriekš neizsludinātas mācības

  • Autors:  LETA
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - arhīvs Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - arhīvs

Šajā nedēļas nogalē Latgales dienvidaustrumos sāktas plašas iepriekš neizziņotas militārās mācības, kurās iesaistītas visas četras Zemessardzes brigādes, apliecināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera preses virsniece Sandra Brāle.

Mācības "The Decisive Point" norisināsies līdz 12.decembrim. Mācību mērķis ir pārbaudīt liela apmēra vienību savstarpējo sadarbību, komandstruktūru, loģistiku, mobilitāti un lēmumu pieņemšanas procedūras.

Par šīm mācībām ir informētas arī Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas dalībvalstis, tostarp, Krievija un Baltkrievija. Mācībās iesaistīto zemessargu un karavīru skaitu Brāle neprecizēja, taču aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) Latvijas Televīzijai (LTV) atklāja, ka tajās iesaistīti aptuveni 3000 NBS pārstāvju.

NBS nekomentēja, vai mācības tiek organizētas, ņemot vērā krīzi uz Latvijas, Lietuvas un Polijas robežas ar Baltkrieviju, taču aizsardzības ministrs LTV to netieši apstiprināja. "Es esmu lūdzis izsludināt militārās mācības Latgales reģionā, lai arī mūsu Baltkrievu kolēģi, ja tā var saukt, zinātu, ka tas nav vienkārši tāpat," televīzijai sacīja amatpersona.

Kā ziņots, pēdējā laikā Latvijas, Lietuvas un īpaši Polijas valstu robežsargi saskaras ar migrantu pastiprinātiem centieniem šķērsot Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu no Baltkrievijas puses. Migrantu plūsmu ES virzienā atbalsta Baltkrievija, un tā tiek uzskatīta par Baltkrievijas īstenotu hibrīdkara elementu pret ES.

ASV un Eiropas valstu delegācijas ANO Drošības padomē nosodījušas Baltkrievijas rīcību migrantu krīzē uz tās robežas ar Poliju.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis svētdien paziņoja, ka NATO ir jāsper konkrēti soļi, lai atrisinātu migrācijas krīzi uz Baltkrievijas robežas. Viņš sacīja, ka Polija kopā ar Lietuvu un Latviju varētu pieprasīt konsultācijas saskaņā ar alianses līguma 4.pantu.

Latvijas aizsardzības ministrs Pabriks LTV pauda - ja šāds konsultāciju pieprasījums būs, tad Latvija to atbalstīs. Viņaprāt, pašlaik gan situācija vēl nav sasniegusi tik kritisku līmeni, bet vienlaikus nav arī pazīmju, ka tā varētu uzlaboties. Turklāt pieaugot iespējas, ka jaunas migrantu grupas varētu tikt virzītas arī Latvijas robežas virzienā.

"Es nebūt nevaru izslēgt, ka mēs varētu nākt ar šādu lūgumu izskatīt nepieciešamību pēc konsultācijām saskaņā ar [NATO līguma] 4.pantu. Pašlaik, šai mirklī es domāju, situācija tāda vēl nav, bet mēs jautājumu esam apsprieduši - tas ir dienaskārtībā kopš krīzes sākuma," televīzijai sacīja Pabriks

Viņš apliecināja, ka svētdien dodas uz Briseli, kur plāno tikties ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu, ar kuru varētu pārrunāt arī minēto jautājumu. Tāpat Pabrikam saistībā ar šiem jautājumiem esot plānota tikšanās ar Polijas un Lietuvas kolēģiem.

"Pašlaik nekas neliecina, ka situācija varētu atslābt. Mēs redzam, ka migranti tiek sagatavoti robežas šķērsošanai," turpināja Pabriks. "Mēs nevaram izslēgt, ka daļa no šīm grupām virzīsies vairāk uz ziemeļiem un var sasniegt Latvijas robežu. Mēs esam tam gatavi," LTV apliecināja Latvijas aizsardzības ministrs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.