Menu
 

Aptauja: 87% iedzīvotāju atzīst, ka pandēmijas laikā ir samazinājusies cieņa citam pret citu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Lielākā daļa jeb 87% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pandēmijas laikā ir samazinājusies cieņa citam pret citu, liecina mobilo sakaru operatora “Tele2” sociālās kampaņas #DariNevisNaido ietvaros veiktā aptauja. Kā galvenos iemeslus cieņas un cilvēcīguma trūkumam iedzīvotāji min nogurumu no pandēmijas (74%) un dusmas par esošo situāciju valstī (60%).

Vairums iedzīvotāju uzskata, ka cieņas trūkums vienam pret otru ir veicinājis naidu un agresiju (81%), agresīvo komentāru pieaugumu digitālajā vidē (80%) un sabiedrības polarizāciju (80%). Tāpat iedzīvotāju vērtējumā cieņas trūkums ir veicinājis arī solidaritātes trūkumu (71%), sociālo atsvešinātību (57%) un protestus pret vakcināciju (65%).

“Ja pandēmiju salīdzina ar okeānu, tad mēs visi tajā esam, tikai kādam ir kuģis, citam laiva, vēl kādam laiva ar sūci. Proti, tas, kā pandēmija mūs ietekmē, ir atkarīgs no mūsu individuālajiem resursiem – emocionālajiem, imunitātes, finansiālajiem un citiem. Tāpēc pandēmija ir kā katalizators, kas nevis izraisa, bet parāda, kādi esam,” saka psihoterapeite Diāna Zande.

“Cieņas un cilvēcīguma trūkums bija arī pirms pandēmijas, taču pandēmija ir skaudrāk izcēlusi to, kas mums ir vai kā mums pietrūkst. Vienlaikus monolīta sabiedrība neeksistē, un noteikti ir daļa sabiedrības, kas, pateicoties personības briedumam, emocionālajai inteliģencei un citiem individuālajiem resursiem, ir saglabājusi cieņpilnu attieksmi pret sevi un citiem arī pandēmijas laikā.”

Sociālās kampaņas #DariNevisNaido laikā, sociālajos tīklos vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki aicinās cilvēkus divreiz padomāt pirms izteikt nievājošus un aizvainojošus komentārus par citiem un citu viedokli, ko nekad neatļautos pateikt aci pret aci. Tā vietā, lai izteiktu šādus komentārus, “Tele2” kopā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem aicinās ziedot Bērnu slimnīcas projektam “Drosmes kaste”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.