Menu
 

Stankevičs: Visapkārt notiekošais liek apzināties šī brīža situācijas nopietnību un meklēt risinājuma iespējas

  • Autors:  LETA
Foto - Toms Norde Foto - Toms Norde

Svinot Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadienu, gribētos runāt tikai par labo un skaisto, par sasniegumiem un uzvarām, tomēr notiekošais Latvijā, Eiropā un pasaulē liek apzināties šī brīža situācijas nopietnību un meklēt risinājuma iespējas, svinīgajā dievkalpojumā sacīja Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

"Vispirms būtu jāpadomā, vai es esmu izdarījis visu iespējamo, lai šo situāciju kaut nedaudz labotu," rosināja Stankevičs, atzīmējot, ka grūtos apstākļos ir vajadzīgs iedrošinājums, stiprinājums un padoms.

Tāpat arhibīskaps norādīja, ka sapņi un dziļākās ilgas par Latvijas nākotni visiem ir līdzīgas. "Mēs ilgojamies pēc iekļaujošas un ieklausīties spējīgas sabiedrības, kurā, runājot par jebkuru tēmu, cilvēks netiek sabradāts, tiklīdz kā viņš ir paudis savu viedokli, atšķirīgu no manējā," sacīja Stankevičs, papildinot, ka cilvēki arī ilgojas pēc tādas sabiedrības, "kurā tiek meklēts un atrasts veids, kā veicināt izlīgumu un ieklausīšanos, kā atmest augstprātību".

Runājot par cilvēktiesībām, Stankevičs norādīja, ka "pārprasta cilvēktiesību izpratne, kas privileģē egoismu, nav korekta, jo cilvēks var izmantot savas tiesības un brīvības tikai kopībā ar citiem cilvēkiem - ja dominē egoisms, tas ārda sabiedrību un beigās apdraud arī indivīda tiesības". Savukārt valstij, pēc viņa paustā, ir fundamentāls pienākums nodrošināt, lai katrs var izmantot savas tiesības sevis pilnveidošanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.