Menu
 

Līdz nākamā gada aprīļa sākumam aptur "Olainfarm" prasības izskatīšanu pret uzņēmuma bijušajiem valdes locekļiem

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēma līdz 2022.gada 1.aprīlim apturēt zāļu ražotājas AS "Olainfarm" valdes prasības izskatīšanu pret bijušajiem "Olainfarm" valdes locekļiem, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesnese Sanita Strakše pieņēma lēmumu pamatojoties uz Civilprocesa likuma 215.panta 5.punktu un 216.panta 6.punktu. Minētie panti paredz, ka tiesnesis var apturēt tiesvedību ja ir noslēgta pušu savstarpēja vienošanās par tiesvedības apturēšanu un pret to neiebilst trešā persona ar patstāvīgiem prasījumiem.

"Olainfarm" prasība celta pret bijušajiem valdes locekļiem Oļegu Grigorjevu, Mārtiņu Tambaku, Salvi Lapiņu, Jeļenu Borcovu, Veraniku Dubickaju un Mihailu Raizbergukuri, kuri piedalījušies līguma slēgšanā ar Kipras uzņēmumu "Banestar Management Limited", prasītāja ieskatā nodarot zaudējumus 26 067 760 eiro apmērā.

"Olainfarm" valde 2019.gada aprīlī padziļināti iepazinās ar uzņēmuma saimniecisko darbību un noslēgtajiem līgumiem. Tā konstatēja mārketinga ārpakalpojuma darījumus ar Kiprā reģistrētu uzņēmumu "Banestar Management Limited", kas raisīja šaubas par to iespējami fiktīvo darījumu raksturu, saimniecisko lietderību un pamatotību. Arī līgumu summas neatbilda saņemtajam pakalpojumu apjomam, kā arī mārketinga aktivitātēm nebija atbilstošu apliecinošu dokumentu.

Sākumā sadarbība ar uzņēmumu tika apturēta, pēc tam pārtraukta un par konstatēto uzņēmums vērsās Valsts policijā, kas ierosināja kriminālprocesu, atzīstot "Olainfarm" par cietušo. Aizdomīgie darījumi veikti no 2017.gada 2.janvāra līdz 2019.gada 4.aprīlim.

Lai pārliecinātos par iepriekšējās augstākā līmeņa vadības īstenoto saimniecisko darbību un veikto maksājumu par mārketinga pakalpojumu pamatotību Kipras uzņēmumam, 2019.gada aprīlī pēc krimināllietas procesa virzītāja pieprasījuma "Olainfarm" piesaistīja neatkarīgu, starptautisku revidentu. 2019.gada augustā saņemtajā revidenta ziņojumā norādīts, ka padziļinātajā izpētē tika gūts apstiprinājums - darījuma rezultātā, iespējams, nodarīti zaudējumi "Olainfarm" lielā apmērā.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.