Menu
 

Pabriks atgādina par Ādažos izvietotās NATO vienības lomu atturēšanas politikā

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) savai Kanādas kolēģei pateicies par Kanādas vadītā NATO bataljona ieguldījumu Baltijas drošības stiprināšanā, sakaroties ar jaunākajiem reģionālās drošības izaicinājumiem, informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļā.

Pabriks piektdien ar jauno Kanādas nacionālās aizsardzības ministri Anitu Anandu apspriedis Latvijas un Kanādas sadarbību, reaģējot uz izaicinājumiem, kas saistīti ar Baltkrievijas īstenoto hibrīduzbrukumu un Krievijas bruņoto spēku koncentrēšanu pie Ukrainas robežas.

"Tikšanās laikā apsveicu Anandu ar viņas neseno stāšanos aizsardzības ministres amatā un pateicos par Kanādas būtisko ieguldījumu Baltijas drošības stiprināšanā. Kanādas vadītās daudznacionālās kaujas grupas klātbūtne Latvijā veicina NATO īstenoto atturēšanu un stiprina alianses aizsardzību, kas ir īpaši nozīmīgi, sakaroties ar pašreizējiem reģionālās drošības izaicinājumiem," pauda Pabriks.

Sarunas laikā abu valstu aizsardzības ministri arī apsprieda Latvijas un Kanādas sadarbību, reaģējot uz izaicinājumiem, kas saistīti ar Baltkrievijas īstenoto hibrīduzbrukumu un Krievijas bruņoto spēku koncentrēšanu pie Ukrainas robežas.

Tāpat Pabriks sarunas laikā apliecināja Latvijas gatavību turpināt sniegt visu nepieciešamo uzņemošās valsts atbalstu Kanādas bruņoto spēku karavīriem, kuri veic dienesta pienākumus Latvijā daudznacionālās kaujas grupas ietvaros.

Jau vēstīts, ka Kanāda vada NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā daudznacionālo kaujas grupu, ko veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir demonstrēt NATO solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Kanādai ir izveidojušās ciešas attiecības ar Latviju. Kanāda kļuva par pirmo Lielā septiņnieka valsti, kas atzina Latvijas neatkarības atgūšanas faktu 1991.gadā. Kanāda bija arī starp pirmajām NATO valstīm, kas ratificēja Latvijas iestāšanās līgumu 2004.gadā.

Ananda stājās Kanādas nacionālās aizsardzības ministres amatā 27.oktobrī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.