Menu
 

Pāvesta vizītes laikā Latvijā pastiprinās imigrācijas kontroli

  • Autors:  LETA
Pāvesta vizītes laikā Latvijā pastiprinās imigrācijas kontroli foto.delfi.lv

Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska vizītes laikā Latvijā tiks pastiprināta imigrācijas kontrole, tomēr netiks atjaunota robežkontrole pie iekšējām robežām, kā to plāno darīt Igaunijā, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzes (VRS) preses pārstāve Jolanta Babiško.

Viņa norādīja, ka robežsargi veiks atbilstošus pasākumus visās robežšķērsošanas vietās, tai skaitā pastiprinās imigrācijas kontroli arī iekšējo robežu tuvumā. Robežsardze līdz pagājušai piektdienai nebija saņēmuši Igaunijas paziņojumu par robežkontroles atjaunošanu, kā to paredz Šengenas nosacījumi.

Kā ziņots, Igaunija pirms šomēnes gaidāmās pāvesta Franciska vizītes uz laiku atjaunos robežkontroli pie Šengenas zonas valstu iekšējām robežām. Robežkontrole tiks atjaunota 24. septembrī – dienu pirms plānotās pāvesta ierašanās Igaunijā.

Tāpat vēstīts, ka jūlijā valdība Iekšlietu ministrijai piešķīra 60 432 eiro pasākumiem, kas nepieciešami pāvesta Franciska vizītes nodrošināšanai, tai skaitā pastiprinātas robežkontroles nodrošināšanai.

No minētās summas kopumā 42 580 eiro tika paredzēti pastiprinātai robežpunktu pārbaudei uz Latvijas ārējās sauszemes robežas un lidostas "Rīga" robežkontroles punktā no 19. septembra līdz 24. septembra pusnaktij. Tāpat šajā summā ietilpst izmaksas robežsardzes helikoptera iesaistei Valsts prezidenta transportēšanā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.