Menu
 

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret bijušo Murjāņu sporta ģimnāzijas direktori

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pilnībā atgūstot valstij radīto kaitējumu, prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret bijušo Murjāņu sporta ģimnāzijas direktori Ingrīdu Amantovu, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūrā aģentūra LETA noskaidroja, ka prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu pret bijušo Murjāņu sporta ģimnāzijas valsts amatpersonu un fizisku personu par krāpšanu lielā apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Saskaņā ar apsūdzību no 2017.gada marta līdz 2020.gada martam apsūdzētā, būdama valsts amatpersona, fiktīvi pieņēma darbā divas personas, norādot, ka tām noteiktie darba pienākumi nebūs jāveic, bet saņemtā darba alga jānodod amatpersonai vai jāpārskaita uz viņas radinieku banku kontiem, kas arī tika īstenots, tādējādi slēpjot noziedzīgi iegūtas mantas patieso izcelsmi un piederību.

Lai īstenotu savu noziedzīgo nodomu, valsts amatpersona veica dokumentu - kopumā 37 darba laika uzskaites tabulu - viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu, kas tika iesniegti grāmatvedībā apstiprināšanai un apmaksas saņemšanas organizēšanai, tādējādi maldinot darba devēju par fiktīvi nodarbināto personu reāli nostrādātajām stundām un par nostrādāto laiku pienākošos atlīdzību.

Savukārt fiziskā persona atbalstīja krāpšanas lielā apmērā izdarīšanu, kā arī legalizēja daļu no krāpšanas rezultātā noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem.

Personu noziedzīgo darbību rezultātā no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta līdzekļiem izkrāpti kopumā 35 656 eiro.

Abas apsūdzētās personas prokuratūrā savu vainu pilnībā atzina un piekrita kriminālprocesa kriminālvajāšanas stadijā atlīdzināt valstij radīto kaitējumu.

Prokurors, izvērtējot noziedzīgo nodarījumu raksturu, apstākli, ka realitātē darbi, kuros tika fiktīvi nodarbinātas personas, tika paveikti un līdz ar to bērnu interešu izglītība ar šīm pretlikumīgajām darbībām netika aizskarta, kā arī apstākli, ka abas apsūdzētās labprātīgi un solidāri ir pilnībā atlīdzinājušas materiālo kaitējumu, ar abām apsūdzētajām noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu.

Krimināllieta vienošanās procesa kārtībā nosūtīta Rīgas rajona tiesai.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2020.gada aprīlī aizturēja bijušo kamaniņu braucēju Amantovu, kura tobrīd bija arī Ropažu novada domes deputāte.

Amantova īsi pēc aizturēšanas aģentūrai LETA atzina, ka viņa tiešām tikusi aizturēta, taču viņa uzskatīja, ka tas ir pārpratums.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.