Menu
 

Pētījums: Covid-19 ietekmē Latvijā krities ar dzīves kvalitāti apmierināto cilvēku skaits

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pexels.com Foto - pexels.com

Covid-19 krīzes ietekmē cilvēku dzīves kvalitāte ir kritusies – pirms pandēmijas Latvijā ļoti vai diezgan apmierināti ar savu dzīves kvalitāti bija 73% iedzīvotāju, kamēr šobrīd tie ir 60%, liecina EY (agrāk “Ernst & Young”) jaunākais sabiedrības daudzpusējas attīstības un digitalizācijas mijiedarbības pētījums “Connected Citizens”, kas veikts 22 pasaules valstīs. Igaunijā vērojams nedaudz mazāks kritums – attiecīgi no 73% uz 65%, bet Lietuvā no 71% uz 61%.

Latvijas rādītāji šajā ziņā ir salīdzināmi ar Rietumvalstu dzīves kvalitātes pašnovērtējumu, piemēram, Vācijā dzīves kvalitātes vērtējums pandēmijas iespaidā krities no 71% līdz 58% (mīnus 13%), Francijā – no 65% uz 53% (mīnus 12%). Apvienotajā Karalistē un ASV dzīves kvalitātes vērtējums pirms un pēc pandēmijas ir krities vairāk – par attiecīgi 17% un 16%. Japānā tas ir īpaši slikts – pirms pandēmijas ļoti vai diezgan apmierināti ar dzīves kvalitāti bija tikai 41% iedzīvotāju, bet pēc pandēmijas iestāšanās – vairs tikai 22%, vēsta aptaujas autori.

"13% dzīves kvalitātes vērtējuma kritums Latvijā visdrīzāk ir jāskata kā pozitīvs rezultāts, ņemot vērā pandēmijas vērienu, ilgumu un dziļumu. Tas parāda, ka valdības, uzņēmēju un pašu cilvēku krīzes vadības centienu kopums ilgākā termiņā ir strādājis pietiekami labi, neskatoties uz to, ka īstermiņā mēs publiskajā telpā esam novērojuši daudz diskusiju un arī pārmetumu dažādiem valsts pārvaldes un ekonomikas dalībniekiem. Turklāt redzam, ka situācija Latvijā nav unikāla un dzīves kvalitātes vērtējums pandēmijas iespaidā pie mums ir salīdzināms ar citām Eiropas valstīm," aptaujas rezultātus komentējis EY partneris Nauris Kļava.

“Tāpat arī redzam, ka divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju (67%) ir optimistiski par savas un ģimenes nākotni, lai arī par pasaules nākotni kopumā optimistiski ir tikai 30% Latvijas iedzīvotāju. Tas norāda, ka sadzīves un ekonomiskā situācija, kā arī noskaņojums Latvijā vismaz vairākumam cilvēku joprojām ir pozitīvi, kas rada labu augsni mājsaimniecību patēriņa, kreditēšanas un ieguldījumu izaugsmei.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.