Menu
 

Baldonē vēlas celt katoļu dievnamu

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pēc vienošanās ar Rīgas arhibīskapu metropolītu Zbigņevu Stankeviču Baldonē esošās draudzes teritorijā plānots celt katoļu dievnamu, informēja Salaspils un Baldones priesteris Ilmārs Tolstovs.

Pašlaik draudze pulcējas vienstāvu ķieģeļu mājā, kas atrodas Rožu ielā 3. Vasaras mēnešos dievkalpojumi notikuši dārzā.

Kopš 1999.gada ēka un apkārt esošā teritorija pieder katoļu draudzei, taču 50 kvadrātmetrus lielā platība ir par šauru, lai uzņemtu visus draudzes locekļus, uzskata Tolstovs. Turklāt viņš ir ievērojis, ka šī iemesla dēļ daudzas ģimenes brauc uz citām Baldones apkārtnē esošajām draudzēm.

Priesteris cer, ka jaunajā dievnamā varētu uzņemt aptuveni 100-150 cilvēkus. Pašlaik norisinās Baldones draudzes mājaslapas izveide, kura varētu sākt darboties jau nākamajā gadā. Vienlaikus Tolstovs aicina iedzīvotājus finansiāli atbalstīt jauna dievnama būvniecību, lai varētu projektēt vai radīt potenciālā dievnama skices. Savukārt informācija par paveiktajiem darbiem, finanšu izlietojumu un tālāk veicamajiem darbiem tiks ievietota draudzes mājaslapā un "Facebook".

Baldones draudze oficiāli tika dibināta 1998.gadā, kad uz Baldoni sāka braukt Rīgas Sāpju Dievmātes draudzes garīdznieki, un dievkalpojumi notika Baldones mūzikas skolā. Savukārt doma par jauna dievnama būvniecību radās ap 2011.gadu, kad Baldones draudzi sāka apkalpot Salaspils draudzes priesteri.

Kā aģentūru LETA informēja Tolstovs, tolaik Baldones novada dome bija piešķīrusi draudzei zemes gabalu Sporta ielā 3, uz kura atradās senas, no laukakmeņiem būvētas ēkas drupas, taču dažādu apstākļu dēļ ideja par dievnama būvniecību netika realizēta.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.