Menu
 

EP deputāts: Iespēja katrai ES valstij izvēlēties laika režīmu var radīt haosu

  • Autors:  LETA
EP deputāts: Iespēja katrai ES valstij izvēlēties laika režīmu var radīt haosu Foto: pixabay.com

Priekšlikums izbeigt sezonālo pulksteņrādītāju pagriešanu Eiropas Savienībā (ES), ļaujot dalībvalstīm brīvi izvēlēties, vai pastāvīgi piemērot vasaras vai ziemas laika režīmu, var radīt zināmu haosu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā uzsvēra eiroparlamentārietis Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Viņš norādīja, ka tas var radīt zināmās pārbīdes un haosu transporta saitēs. Šī situācija gan būtu pārvarama, viņš uzsvēra. Kopumā gan Zīlem neesot saprotama pozīcija katrai valstij ļaut izvēlēties savu laiku.

Kā ziņots, Eiropas Komisija (EK) trešdien ierosināja izbeigt sezonālo pulksteņrādītāju pagriešanu ES, ļaujot dalībvalstīm brīvi izvēlēties, vai pastāvīgi piemērot vasaras vai ziemas laika režīmu. Atbilstoši EK priekšlikumam pēdējā sezonālā pulksteņrādītāju pagriešana notiktu nākamgad.

Lai nodrošinātu netraucētu pāreju, EK priekšlikums paredz, ka katra dalībvalsts līdz 2019. gada aprīlim paziņos, vai tā plāno pastāvīgi piemērot līdzšinējo vasaras vai ziemas laiku.

Vienlaikus tiesību akta priekšlikums tiecas nodrošināt, lai visas izmaiņas notiktu saskaņoti ar kaimiņvalstīm, tā garantējot pienācīgu iekšējā tirgus darbību un nepieļaujot tirgus fragmentāciju, kas varētu rasties, ja dažas dalībvalstis saglabātu sezonālo laika režīma maiņu, bet citas to izbeigtu, norādījusi EK.

EK priekšlikums tiks iesniegts apstiprināšanai Eiropas Parlamentā un Padomē.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.