Menu
 

56% autovadītāju gada laikā atkārtoti pārkāpuši satiksmes noteikumus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Valsts policija Ilustrācija - Valsts policija

2020.gadā Valsts policija veica pētījumu par atkārtotiem ātruma pārkāpumiem ceļu satiksmē. Pētījuma rezultātā tika iegūti dati par 592 personām, kuras laika periodā no 2019. gada 1.jūnija līdz 2020. gada 31. maijam ir vismaz divas reizes pārkāpušas atļauto braukšanas ātrumu vairāk par 31 km/h. Kā norāda Valsts policijā, lai gūtu plašāku ieskatu par atlasīto personu paradumiem piedaloties ceļu satiksmē, tika uzskaitīti visa veida pārkāpumi četru gadu periodā (2016. līdz 2020. gads).

Aplūkojot šos pašus datus 2021. gadā, kur tika aplūkota šī pati izlase ar jau iepriekš pārkāpumus izdarījušām personām, parāda, ka vairāk nekā puse jeb 56 % vadītāju, tāpat kā iepriekšējā periodā, turpina pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. Gada laikā no personām, kas šajā posmā jau ir pārkāpušas noteikumus, tieši atļauto braukšanas ātrumu ir pārkāpuši 59 % autovadītāju.

Mēneša laikā aptuveni 50 000 autovadītāju visā Latvijā drošības kampaņas “Nepieliec sev soda punktu!” laikā ir saņēmuši īpašas kartītes, kas vēlreiz sabiedrībā aktualizēja jautājumu par atkārtotiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, būtiskākajiem iemesliem un iespējamajām sekām. Kampaņas laikā Valsts policija aicināja pārskatīt un mainīt attieksmi pret piešķirtajiem soda punktiem, stiprinot apziņu, ka katrs no tiem ir viens pieturpunkts ceļā uz, iespējams, traģisku iznākumu.

Kampaņa “Nepieliec sev soda punktu!” norisinājās 2021. gada nogalē, dažādos komunikācijas kanālos un veidos uzrunājot sabiedrību, aktualizējot un brīdinot autovadītājus, kuriem ir konstatēts recidīvs jeb atkārtots ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, par atbildību un bīstamām sekām, kuras var izraisīt sistemātiska, bezatbildīga attieksme pret noteikumiem, vienlaikus veicinot sabiedrības informētību par sekām un to neatgriezenisku nopietnību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.