Menu
 

Svinīgi atklās Saeimas 100.jubilejas gadu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijas parlamentam šogad aprit 100 gadi, un tam par godu otrdien, 18.janvārī, Saeimas namā norisināsies 100.jubilejas gada svinīgā atklāšana.

Kā informēja Saeimas preses dienestā, svinīgā pasākuma dalībniekus un skatītājus uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Plānota arī ekspertu diskusija “Latvijas parlaments cauri laikiem”. Tajā piedalīsies Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietnieks Toms Ķikuts un Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Diskusijas dalībnieki atskatīsies uz Saeimas sanākšanas laiku pirms 100 gadiem, aplūkos parlamenta attīstību, kā arī vērtēs parlamenta lomu mūsdienu Latvijā.

Simtgades atklāšanas pasākumā būs iespējams vērot arī vēsturiskās kinohronikas par Saeimas pirmajiem sasaukumiem. Savukārt par 1.Saeimas sanākšanu, kā arī vēsturiskajiem apsveikumiem, kurus 1.Saeima saistībā ar to saņēmusi, vēstīs aktieris Andris Keišs.

Saeima uz pirmo sēdi pulcējās 1922.gada 7.novembrī pulksten 12.00 Jēkaba ielas namā. Līdz ar 1.Saeimas sanākšanu stājās spēkā arī Latvijas valsts pamatlikums jeb Satversme, kas noteica valsts iekārtu un varas īstenošanas principus. Šogad svinēsim ne vien Saeimas, bet arī Satversmes 100.jubileju, kā arī ilggadējā Saeimas priekšsēdētāja Paula Kalniņa 150.dzimšanas dienu.

Ikviens interesents pasākumam varēs sekot līdzi tiešraidē Saeimas mājaslapā un parlamenta “Facebook” kontā. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.