Menu
 

"Latvijas Valsts ceļi": Jāvērtē nepieciešamība plašāk apziņot ceļu lietotājus ekstremālos braukšanas apstākļos

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - VSIA "Latvijas Valsts ceļi" Foto - VSIA "Latvijas Valsts ceļi"

Ņemot vērā 17.janvāra pieredzi, kad stiprā vēja un snigšanas laikā lielā valsts ceļu tīkla daļā bija izveidojušies ekstremāli braukšanas apstākļi, iespējams būtu jāvērtē nepieciešamība pēc plašākas ceļu lietotāju apziņošanas, tai skaitā ar telefonu īsziņu palīdzību. Šis jautājums būtu skatāms valsts civilās aizsardzības plāna ietvaros, norāda VSIA “Latvijas Valsts ceļi”.

“Vienlaicīgi jānorāda, ka tādi ekstremāli braukšanas apstākļi, kādi bija pieredzēti pirmdien, Latvijā ir bijuši pirmo reizi pēdējo vairāku gadu desmitu laikā. To apliecina ceļu uzturēšanas speciālisti. Ceļi apledoja ļoti strauji, turklāt tas nebija viens vai divi posmi, bet gan visi valsts galvenie ceļi apmēram 100 kilometru rādiusā ap Rīgu un Kurzemē. Tajā laikā bija iestājušies ārkārtas laika apstākļi, kad ceļu uzturētāji arī nevarēja nodrošināt ceļu uzturēšanu atbilstoši Ministru kabineta prasībām,” skaidro “Latvijas Valsts ceļu” pārstāvji. 

“Latvijas Valsts ceļi” nodrošina diennakts dispečeru dienesta darbu, kas apkopo informāciju no ceļu uzturētājiem, meteorologiem, kā arī ceļu lietotājiem. Tieši ceļu lietotāji parasti ir tie, kuri pirmie sastopas ar jebkuriem sarežģījumiem uz ceļiem, un viņu sniegtā informācija ierasti ir visoperatīvākā. 17.janvārī, konstatējot, ka ir iestājušies īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi, par to tika informēta arī sabiedrība, izmantojot plašsaziņas līdzekļus un sociālos tīklus, norāda uzņēmumā.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem iedzīvotāji tiek aicināti informēt VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem, atzīmē uzņēmuma pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.