Menu
 

Dabas aizsardzības pārvalde sākusi izskalotā Siguldas serpentīna remontu bez uzņēmēja piesaistes

  • Autors:  LETA
Izskalotais posms Siguldas serpentīnā 2017. gadā. Izskalotais posms Siguldas serpentīnā 2017. gadā. Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Uzņēmēju neieinteresētības dēļ Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) pati uzsākusi Siguldas gājēju serpentīna remontdarbus, aģentūru LETA informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Viņa norādīja, ka remontdarbus iecerēts pabeigt līdz oktobra vidum. Sīkākus komentārus par izmaksām DAP pārstāve nevarēja sniegt, jo pilnā izmaksu tāme tiks precizēta pēc remontdarbu pabeigšanas.

DAP divas reizes pagarināja sākotnēji līdz 30. jūlijam izsludināto iepirkuma konkursu serpentīna būvdarbos konstatēto defektu novēršanai, taču neviens uzņēmums tā arī neiesūtīja savu pieteikumu.

Kā ziņots, pērnā gada septembrī stipro lietavu rezultātā tika izskalots posms Siguldas serpentīnā, kas ved no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam. Oktobrī tā būvnieku SIA "Ventars" bezdarbības rezultātā bojājumi kļuva vēl lielāki, aģentūru LETA informēja Rēna. Viņa skaidroja, ka, neraugoties uz vairākkārtīgiem DAP pieprasījumiem veikt garantijas labojumus Siguldas gājēju serpentīna posmā no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam, turpmāko nedēļu laikā SIA "Ventars" šos darbus tā arī nesāka, līdz ar ko vēlāku lietavu rezultātā bojājumi kļuva vēl ievērojamāki.

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp DAP un SIA "Ventars" noteiktā garantijas termiņa laikā būvniekam uz sava rēķina jānodrošina takas seguma iesēdumu, nogāžu nostiprināšanas defektu, norobežojumu un koka laipu deformācijas, kā arī notekūdeņu sistēmas izskalojumu novēršana.

Pārvalde serpentīna ceļa sākumā gan pie Gaujas gan Svētku laukumā izvietojusi informatīvus plakātus par alternatīviem maršrutiem, kā arī informācija par pastaigu alternatīvām pieejama DAP sociālo tīklu kontos un mājaslapā.

Šī gan nav pirmā reize, kad jaunajā serpentīna ceļā veidojušies bojājumi. "Jau neilgi pēc jaunizbūvētā ceļa nodošanas ekspluatācijā DAP konstatēja objekta projektētāja un būvnieka pieļautās kļūdas, par ko saskaņā ar līguma nosacījumiem būvdarbu veicējam tika sagatavots apsekošanas un defektu noteikšanas akts," skaidroja Rēna.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.