Menu
 

Vētras radīto zaudējumu atlīdzībās "Ergo" izmaksās vismaz 160 000 eiro

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Apdrošināšanas sabiedrībā “Ergo” par zaudējumiem, kas radušies vētras laikā no 14. līdz 17. janvārim. atlīdzībām rezervējusi gandrīz 160 000 eiro, no kuriem lielāko daļu plānots izmaksāt par vēja nodarīto kaitējumu īpašumiem. Tik liels pieteikumu daudzums, kāds vētras dienās saņemts par īpašumu bojājumiem, parasti tiek iesniegts mēneša laikā, norāda kompānijā.

Pieaudzis arī pieteikumu skaits par transportlīdzekļu bojājumiem krītošu priekšmetu dēļ un ceļu satiksmes negadījumiem, ko izraisījusi īpaši bīstamā vētras un ceļu apledojuma kombinācija. Auto atlīdzībām patlaban rezervēti ap 70 000 eiro.

Stiprā vēja un ledus ietekmē vairāki auto burtiski nopūsti no ceļa. Kādam vieglajam auto sastrēgumā uz tilta stiprā vēja brāzmā uzslīdējusi smagās automašīnas piekabe, sabojājot spārnu. Cita automašīna, izbraucot no meža, iepūsta pretējā braukšanas joslā, kur sadūrusies ar pretī braucošo transportlīdzekli. Notikuši arī citādi negadījumi: skursteņa ķieģeļu atlūzas uzkritušas automašīnas jumtam, vēja brāzmu atrauti vārti sabojājuši auto lukturus, nolūzuši zari sasituši vējstiklu, uz motora pārsega uzlidojis būvobjekta žoga posms. Tie ir tikai daži no “Ergo” saņemtajos atlīdzību pieteikumos minētajiem negadījumiem.

“Šī ziema mūs nelutina ar laikapstākļiem – piedzīvotas gan vētras, gan nopietnas atkalas, kas radījušas apdraudējumu iedzīvotājiem. Atlīdzību pieteikumu skaits vētras dienās pieauga par 52% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Vējš ir stihija, kuras postījumus nevaram precīzi prognozēt, tomēr īpaši automašīnu saistībā ir iespējams īstenot virkni preventīvu pasākumu. Tādēļ aicinām iedzīvotājus sekot meteoroloģiskajām prognozēm un izsludināta brīdinājuma laikā nenovietot automašīnas pie bīstamiem objektiem, tostarp zem lieliem kokiem vai pie būvlaukumiem, izvērtēt nepieciešamību doties ceļā un būt piesardzīgiem kopumā,” uzsvērusi “Ergo” Atlīdzību regulēšanas departamenta direktore Ilze Andersone.

Ieteikumi drošai braukšanai

Apdrošināšanas kompānijas “Ergo” partnera – Drošas braukšanas skolas – vadītājs Jānis Vanks slidenos un vētrainos apstākļos vispirms iesaka izvērtēt, vai ir iespējams braucienu atlikt. Ja tomēr jādodas ceļā, īpaša uzmanība jāpievērš drošībai:

  • jāspēj domāt vairākus soļus uz priekšu un nekavējoties jānovērtē situācijas izmaiņas. Visa uzmanība jāvelta ceļam, lai izvairītos no iespējamiem šķēršļiem vai bīstamiem objektiem, kā arī jāievēro atbilstošs ātrums un jāizvairās no straujiem manevriem;
  • pirms došanās ceļā jānovērtē transportlīdzeklis. Jārēķinās, ka lielāks un augstāks auto spēcīgās brāzmās būs nestabilāks uz ceļa. Braucot ārpus apdzīvotām vietām, bīstami var būt pilnīgi visi ceļa posmi;
  • mežā jāuzmanās no krītošiem kokiem un zariem, bet, izbraucot no meža klajā laukā, jāizvēlas situācijas kontrolei atbilstošs ātrums. Ir būtiska atšķirība, vai negadījumā no ceļa nobrauksiet ar ātrumu 70 km/h vai 20 km/h. Jābrauc lēnāk. Ja vējš būtiski ietekmē automašīnas trajektoriju, to var labot ar piestūrēšanu vējam pretējā virzienā, taču, atkal iebraucot mežā, šī kompensēšana jeb kontrēšana nekavējoties jāpārtrauc, jo brāzmas pazudīs;
  • jāņem vērā apkārtējā vide. Pat braukšana pa tīru segumu negarantē, ka ceļš nebūs slidens pretī braucošajiem. Tāpēc jābūt gataviem, ka priekšā var parādīties sanests auto no pretējās joslas. Frontālās sadursmes ir dzīvībai bīstamākās, tāpēc visiem spēkiem jācenšas no tām izvairīties, kaut vai stūrējot grāvī vai apmalē;
  • sevišķi gadījumos, kad kritiski samazinājusies redzamība, drošāk būs apstāties tam paredzētā vietā, ieslēgt avārijas gaismas un gaidīt, kad laikapstākļi kļūs auto vadīšanai piemērotāki. Ja šādas iespējas nav, jābrauc pēc iespējas uzmanīgāk.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.