Menu
 

Saeima par NEPLP locekļiem ievēl Āboliņu, Druvieti, Milzarāju un Plakanu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Saeima par NEPLP locekļiem ievēl Āboliņu, Druvieti, Milzarāju un Plakanu

Saeima ceturtdien par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem atkārtoti ievēlēja esošo NEPLP priekšsēdētāju Ivaru Āboliņu un NEPLP priekšsēdētāja vietnieci Aurēliju Ievu Druvieti. Par NEPLP locekli ievēlēta arī bijusī Latvijas Radio 5 – Pieci.lv - programmas direktore Ilva Milzarāja, kā arī SIA “NT Piedzīvojumi” valdes loceklis Andis Plakans, informēja Saeimas preses dienestā.

Saeimas Cilvēktiesību komisija iepriekš uzklausīja 10 amatam izvirzītos kandidātus. Bez Cilvēktiesību komisijas četriem izvirzītajiem NEPLP locekļa amata kandidātiem uz amatiem pretendēja vēl seši: SIA “Hive” valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, NEPLP loceklis Patriks Grīva, bijušais AS “CBB Konsultāciju birojs” departamenta direktors Mareks Gruškevics, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs, “Mix Media Group” producents Aleksandrs Šuņins un bijušais labklājības ministra padomnieks Jānis Zariņš.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums noteic, ka kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kam deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā. Uz šo amatu var pretendēt personas ar augstāko izglītību, vismaz piecus gadus ilgu profesionālo vai akadēmisko pieredzi plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā, kā arī ar labu reputāciju.

Likums arī noteic – kandidāts nedrīkst būt politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa kapitāla daļu (akciju) īpašnieks, kā arī sodīts par tīšu noziegumu, ja viņš nav reabilitēts vai sodāmība nav dzēsta vai noņemta. Tāpat par NEPLP locekļa amata kandidātiem var kļūt tikai tādas personas, kuras ir tiesīgas saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

NEPLP locekli amatā pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ierosinājuma uz pieciem gadiem apstiprina Saeima.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.